Investujte do nového povlečení, a hned se vám bude líp spát!

Začíná vám v posteli být zima? Možná by to chtělo vyměnit letní povlečení za zimní! Faktorů, které ovlivňují náš spánek, je však mnohem víc.

Na kvalitu našeho spánku má vliv spousta faktorů. Vaší pozornosti by například nemělo uniknout dostatečné zatemnění místnosti, v níž spíte. Načasovat byste si měli svou večeři a opatrnost je na místě i při konzumaci alkoholických nápojů. Spánku ovšem neprospívá ani modré záření z televizí, monitorů počítačů, tabletů a chytrých telefonů. Na prvním místě však zůstává vhodná matrace s patřičnou tuhostí, na níž uléháte, a neméně kvalitní lůžkoviny, do nichž uléháte. A na ty se v následujícím článku zaměříme.

Povlečení podle sezony

Lůžkoviny, tedy vhodné prostěradlo a ložní povlečení, v první řadě musí být příjemné k pokožce. K tomu prodyšné a savé. V létě chladivé a v zimě naopak hřejivé. Vyloženě letními povlečeními bývají bavlněná, hedvábná a saténová. V zimních měsících zase s oblibou uléháme do povlečení krepových, flanelových nebo do hitu současné doby, kterým je povlečení z mikroplyše. Existují však povlečení, která využijete celoročně. Tím je povlečení damaškové, které v létě zchladí a v zimě zahřeje.

Povlečení podle barvy a vzoru

Materiál však zřejmě nebude jediným parametrem, na který se při výběru povlečení zaměříte. Zajímat se určitě budete i o barvy a vzory. Zde doporučujeme vycházet z vašeho vkusu, trendy jsou obecně k lůžkovinám velmi benevolentní a umožňují prakticky vše. Dopřát si tak můžete povlečení jednobarevné i vícebarevné. Se vzory geometrickými, zvířecími či květinovými. Vaše povlečení může být poseté stovkami drobných kvítků, ale také jej zdobit jeden obří květ. Velmi oblíbená jsou i povlečení s fototiskem. Květin, zvířat, tak třeba i dominant světových metropolí.

Ušijte si své vlastní povlečení

A pokud si z bohaté nabídky trhu nevyberete, co vám brání v tom si své povlečení snů ušít? Pořiďte si šicí stroj, zamiřte do nějaké dobře zásobené galanterie (my doporučujeme internetovou mikaton.cz), vyberte si látku, popřípadě další dekorace, a krejčovské potřeby a pusťte se do šití. Je možné, že vámi vlastnoručně ušité povlečení se stane středobodem vaší ložnice.