Proč byste si měli hlídat správný příjem hořčíku?

Zajímá vás vaše krása a zdraví? Pak určitě tušíte, že dlouhý a spokojený život začíná správnou stravou. Právě vitamíny, minerály a další látky dokážou úplné divy. Průměrná česká strava je však na tyto živiny poměrně chudá. Mezi nejčastější problémy patří především deficit hořčíku. Co si s ním počít?

Každý třetí Čech má nedostatek magnésia

Podle dostupných statistik je naprosto jasné, že více než třetina české populace trpí deficitem hořčíku. Tento minerál se přitom podílí na stovkách a stovkách životně důležitých procesů v našem těle. Co dokáže?

Stará se o správnou regeneraci a udržování svalstva, posiluje srdce, podporuje krevní oběh, snižuje hladinu špatného cholesterolu, zlepšuje spánek i tvorbu přirozené energie, působí jako prevence proti depresím, úzkostem, a dokonce i celé řadě civilizačních onemocnění. Vyjmenovat všechny pozitivní účinky magnésia by vydalo na samotnou knihu.

Užívejte ověřené přírodní produkty

Co si počít, pokud nedokážete sníst dostatek hořčíku z běžných potravin? V takové situaci přichází na scénu kvalitní doplňky stravy. Za zmínku stojí například hořčík + B6 od známého českého výrobce Naturvita.

Ten si můžete objednat v e-shopu Gigalékárna, kde jedno balení o šedesáti tabletách stojí pouze 65 Kč. Ideální dávkování počítá se dvěma (pro běžného člověka) až čtyřmi (pro fyzicky zatížené lidi) tabletami denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Důležité je, abyste daný minerál konzumovali na lačný žaludek. Makroživiny z potravin totiž podstatně snižují stravitelnost magnésia. Užívejte ho tedy buď těsně před spaním, nebo ráno ihned po probuzení. Užíváte-li léky, raději se poraďte s lékařem.

Nejlépe uděláte, když jej budete užívat společně se zinkem. Hořčík a zinek totiž vzájemně zvyšují svou sílu i stravitelnost (působí synergicky).