Proč se rozhodnout pro topení dřevěnými peletami

Řešíte složitou otázku výběru vhodného paliva a nevíte, jaká varianta by mohla být ta pravá? Chcete mít minimum starostí s uskladněním a zároveň nezaplatit za topivo hodně? Možná vám pomůže následující článek s informacemi ohledně jednoho z často využívaných paliv, jímž jsou dřevěné pelety.

Co jsou dřevěné pelety?

Jak už název napovídá, jde o pelety vyrobené ze dřeva. Konkrétně jde o dřevěné piliny, které se za pomoci vysokého tlaku slepí do malých oválných peletek. Nejsou přidávány žádné další látky, protože díky obsahu celulózy drží stlačené dřevo pohromadě. Jde tedy o čistě dřevěné palivo podobně jako u briket, akorát pelety jsou o něco menší a hodí se zejména do automatizovaných kotlů. Díky své malé velikosti mohou být dřevěné pelety efektivně a přesně dávkovány podle aktuálních potřeb.

Ušetříte za palivo

Při výběru vhodného druhu topení a následně i paliva je potřeba přemýšlet nad ekonomickou stránkou. Konkrétně dřevěné pelety vychází cenově v nižších hodnotách. Velmi dobře se hodí pro vytápění přes celou sezónu. Ještě více ušetříte, když kvalitní pelety objednáte přes internet. U většího množství je doprava zdarma a budete tak mít jistotu, že máte pořádnou zásobu a navíc za výhodnou cenu. Ideální doba pro nákup topiva je mimo hlavní sezónu, protože můžete najít výhodnější ceny.

Efektivita a čistota při manipulaci

Dřevěné pelety zabalené do polyuretanových pytlů se dobře přenáší a jsou víceméně chráněny před vlhkostí. Uskladnění je jednoduché, protože nešpiní, takže je vše čisté a bez problémů. V kombinaci s efektivitou při topení jde o velmi dobrý výsledek a máte hned několik důvodů, proč dřevěné pelety vyzkoušet. Pokud tedy plánujete pořízení nového kotle, zauvažujte nad výběrem automatického modelu určeného pro topení dřevěnými peletami.