Typy koupelnových skříněk

Koupelnové skříňky prostor koupelny nejen příjemně zútulní, ale také díky nim získáte úložný prostor. V dnešní době jsou k dispozici skříňky různých barev, velikostí a možností při volbě počtu zásuvek.  Koupelnová skříňka je základní kus koupelnového nábytku. Především v menších prostorech je nutné správně zvolit její typ.


Koupelnovou skříňku lze umístit pod umyvadlo nebo mimo něj. Těmto koupelnovým skříňkám se říká dolní a jsou ideálním řešením prostoru. Mohou být větší, menší, s rozdílným počtem zásuvek, případně s dvířky. Umožňují snadný přístup k uloženým věcem a lze do nich uskladnit i větší předměty jakou jsou prací prostředky, aviváže nebo čisticí prostředky. Využít se dá i úložného prostoru na skříňce na odložení věcí, které se používají častěji. Obdobou dolních koupelnových skříněk jsou skříňky s umyvadlem.

Pokud není dostatek prostoru pod umyvadlem nebo jinde na zemi v koupelně, je možné využít výhody horních koupelnových skříněk. Tyto závěsné koupelnové skříňky mají většinou o něco méně úložného prostoru, ale jejich součástí může být zrcadlo, které jistě oceníte při každodenní hygieně. Do těchto skříněk můžete schovat menší předměty jako je kosmetika, holicí strojky, atd.

Velmi populární jsou v dnešní době vysoké koupelnové skříňky, které nezabírají mnoho místa, ale poskytují dostatečné množství úložného prostoru. Nejčastější jsou takové, které mají vrchní dvířka se třemi policemi a oddělná spodní dvířka se dvěma policemi nebo jsou místo nich dva až tři šuplíky.


Pokud disponujete prostornou koupelnou, je možné si pořídit soustavu koupelnových skříněk. Ty se skládají zpravidla z jedné vysoké koupelnové skříňky, spodní a horní skříňky a skříňky pod umyvadlo. Jednotnost provedení koupelnových skříněk dodá vaší koupelně eleganci.

Ať už si vyberete jakoukoliv koupelnovou skříňku, je nutné dbát na to, aby na podlaze nezůstávala voda a koupelna se dobře odvětrávala. Tím zaručíte svému nábytku delší životnost.

Napsat komentář