Jak vybrat správný botník

Do každého domu patří botník pro udržení pořádku a uložení obuvi tak, aby se nepovalovala po celé předsíni. Na trhu je však velké množství různých typů botníků, a proto je dobré jeho výběr nepodcenit.

Mezi základní pravidla pro výběr botníku patří to, že by botník neměl být plně uzavřen, aby byl prodyšný a dobře odvětraný, stejně tak se v něm boty nesmí mačkat. Důležitý je také způsob uložení bot, rozměr botníku a v neposlední řadě cena.

Nejprve je nutné spočítat páry bot v domácnosti, málokterá předsíň je uzpůsobená velkému botníku, který by byl schopný pojmout všechny, a tak je lepší pořídit menší botník a méně používané nebo sezonní boty uskladnit v komoře do regálového systému.

Typy botníků

Pokud tedy šetříte každý kousek prostoru, budou pro vás zajímavější botníky s výklopnými zásuvkami, pozor ale na výšku polic. Výklopné botníky lze připevnit i na zeď, můžete jich tam umístit několik. Při použití různých barev můžete svou předsíň hezky rozveselit.  Disponuje-li vaše předsíň větším prostorem a nechcete být omezeni výškou, jsou vhodnější klasické policové skříňky. Tyto skříňky jsou nabízené v několika velikostech, u těch nižších je výhoda v tom, že je můžete použít jako stoličku a posadit se na ně při obouvání. Méně častou variantou jsou teleskopické tyče, které se zapříčí mezi podlahu a strop. Na tyto tyče se navléknou držáky podle potřeb a mohou tak být uloženy i desítky bot.

Botník není jen o uložení bot, ale je velmi praktické, pokud má nějakou další zásuvku na uskladnění krémů na boty, hadříků, sprejů nebo různých ošetřujících kartáčů.

Barevné provedení botníků

Předsíně bývají velmi často tmavé, proto je lepší volit světlejší botníky, které místnost opticky zvětší a prosvětlí. Botníky mohou být z masivního materiálu nebo lamina. To je používanější kvůli své nízké ceně, velkému výběru a snadnější údržbě.

Napsat komentář