Nerozbitné skleněné dveře

Oblíbenost skleněných dveří

Průzkum v České republice prokázal, že lidé mají o skleněné dveře opravdu zájem, více jak deset procent je již vlastní, více jak polovina z dotázaných si je umí představit ve svém domě či bytě úplně bez problémů a téměř tři čtvrtiny respondentů o nich již alespoň uvažovalo. Popularita skleněných dveří neustále roste.

V minulosti skleněné dveře nebyly tolik oblíbené a to především z důvodu jejich ceny, náročnosti na údržbu a špatné zvukové izolaci. Dnes už si s tím výrobci umí poradit, a při výběru skleněných dveří jsou k dispozici i potřebné certifikáty, které prokazují dostatečnou zvukovou, ale i tepelnou odolnost. Skleněné dveře prosvětlí tmavší místnosti nebo místnosti, které se nacházejí uprostřed bytů či domů (koupelny, předsíně).


Skleněné dveře se vyrábí ve standardní velikosti, ale dostupné jsou i zvýšené skleněné dveře. Dalšími variantami jsou skleněné dveře do pouzdra nebo posuvné skleněné dveře. Méně používanou variantou jsou celé skleněné stěny, které lze kotvit přímo do zdí.

Nerozbitné sklo

Sklo na první pohled vypadá extrémně křehce a velmi časté jsou obavy z jeho rozbití. Nejen, že jsou skleněné dveře odolnější než klasické dřevěné dveře, ale jsou vyráběné z vysoce odolného netříštivého skla. K úplnému rozbití může dojít jen v případě prudkého nárazu, ale i v tomto případě se skleněné dveře rozbijí na kousky, které nejsou ostré a nemohou způsobit zranění.

Cena skleněných dveří

A jak je to s cenou? Velké množství lidí si představí ceny okolo deseti až patnácti tisíc korun za jedny skleněné dveře, ty se však dají sehnat i za poloviční ceny.


Skleněné dveře jsou tak zajímavým prvkem, který může perfektně prozářit domov. Také je možné experimentovat s různobarevnými skly či fóliemi, které se dají vložit do dveří.

Napsat komentář