Postele pro náročné – kovové postele

Pokud hledáte originální kousek do vaší ložnice, podívejte se na kovové postele. Jsou čím dál tím oblíbenější hlavně díky kvalitní konstrukci, která zabezpečí dlouhou životnost. Další výhodou je odolnost proti poškození. Jejich zpracování je promyšlené do posledního detailu. Jejich komfort, stabilitu a estetické kvality jistě ocení každý majitel.


Typy kovových postelí

Existuje základní členění na dřevo-kovové postele a pak ty z kvalitního kovu. Kovové postele mohou být doplněné o dvě čela, která udělají postel ještě luxusnější.

Kovové postele jsou typické tím, že celý jejich nosný rám je vyroben právě z kovu. Nejčastěji používaným kovem je železo, případně jeho slitiny. Designově mohou být kovové postele velmi rozdílné a to od hladkých chromovaných modelů až po ty rustikální, které mohou být z černého kovaného železa. Všechny kovové postele jsou robustní, těžké a extrémně odolné.

Kovové postele mohou být jednolůžkoví, dvoulůžkové, ale také patrové. Lze do nich umístit klasické rošty i matrace.

Výroba kovových postelí

Není správné, aby kvalitní kovovou postel vyráběl jen tak někdo, ale aby to byl zkušený řemeslník, který dokáže zajistit požadovanou stabilitu a pěkný design.


Kovové postele tedy nejen slouží svému účelu, ale současně jsou perfektním romantickým doplňkem ložnice. Ne každá ložnice je připravená na takto dominantní prvek, proto je nezbytné přizpůsobit kovovým postelím i jejich okolí. Hodí se spíše do moderních interiérů a je nezbytné s nimi sladit i noční stolky. Kovové postele lze zakoupit v klasických obchodních centrech, specializovaných prodejnách, e-shopech, ale i na zakázku dle konkrétních představ u uměleckých kovářů, kteří vyrábějí postele ručně a každý kus tak bývá originálem. Zde je ale nutné počítat s mnohonásobně vyšší cenou.

Napsat komentář