Vybíráme botník do předsíně

Botníky na www.dona-shop.cz

Jistě se shodneme na tom, že nevzhledná hromada bot u dveří není to, čím bychom ideálně měli vítat návštěvy. Pokud neustále hledáte ve skříni některý pár, nebo vám lodičky přepadávají z polic, přišel čas na koupi nového botníku. Takového, který dobře poslouží, nebude překážet a vylepší design chodby či předsíně.

Prostor je hlavním kritériem

Ne každá domácnost se může pochlubit prostornou předsíní, někteří z nás se musí spokojit s úzkou chodbičkou. Ani tehdy ovšem není záhodno se botníku vzdávat. Nemůžete-li si pořídit široký a hluboký, zkuste nahnat prostor do výšky a zapátrejte po několikapatrovém modelu. Poslední záchranou bývá výklopný botník, který lze připevnit na stěnu. Místo klasických přihrádek a dvířek se jednotlivé části různé výšky a šířky jednoduše vyklápí, proto jsou tyto modely velmi nenáročné na prostor.

Ukládání bot.
Regál na boty – otevřený botník.

Schovat, či vystavit?

Zvláště ženy většinou při nákupu botníku zohledňují boty samotné. Vlastníte-li mnoho párů luxusních bot, o které se skvěle staráte, určitě se jimi chcete návštěvám pochlubit a zvolíte botník s otevřenými poličkami. V tomto případě dbejte na to, aby byly dostatečně široké i vysoké a boty se v nich nemačkaly. Ovšem i uzavřené botníky mají něco do sebe, obzvlášť v zimě, kdy boty často bývají mokré či zablácené a příliš parády nenadělají. Jestliže sáhnete spíše po této variantě, ujistěte se, že má dobré odvětrávání, aby vaše obuv nezačala nelibě zavánět. 

Moderní policový botník.
Otevřený botník policový s čalouněným sedákem.

Praktičnost nade vše

Kromě estetického hlediska záleží přirozeně také na tom funkčním. Proto je dobré myslet například na to, aby materiál nejen ladil s designem místnosti, ale byl i snadno omyvatelný. Některé modely botníků mimochodem dokážou mnohem víc, než jen plnit svůj původní účel. Praktický a elegantní sedací botník je stylovým kouskem, do nějž se vejde mnoho párů bot, a navíc supluje pohodlné sedátko. Pro domácnosti, v nichž žijí senioři, kteří již potřebují na obouvání svůj čas, nebo na opak malé děti, je botník se sedákem k nezaplacení – a i vy si jistě raději nazujete kozačky v klidu, namísto abyste poskakovali na jedné noze po místnosti.

 

Napsat komentář