Vybíráme botník do předsíně

Jak se vám článek líbil?

Jistě se shodneme na tom, že nevzhledná hromada bot u dveří není to, čím bychom ideálně měli vítat návštěvy. Pokud neustále hledáte ve skříni některý pár, nebo vám lodičky přepadávají z polic, přišel čas na koupi nového botníku. Takového, který dobře poslouží, nebude překážet a vylepší design chodby či předsíně.

Prostor je hlavním kritériem

Ne každá domácnost se může pochlubit prostornou předsíní, někteří z nás se musí spokojit s úzkou chodbičkou. Ani tehdy ovšem není záhodno se botníku vzdávat. Nemůžete-li si pořídit široký a hluboký, zkuste nahnat prostor do výšky a zapátrejte po několikapatrovém modelu. Poslední záchranou bývá výklopný botník, který lze připevnit na stěnu. Místo klasických přihrádek a dvířek se jednotlivé části různé výšky a šířky jednoduše vyklápí, proto jsou tyto modely velmi nenáročné na prostor.

Ukládání bot.
Regál na boty – otevřený botník.

Schovat, či vystavit?

Zvláště ženy většinou při nákupu botníku zohledňují boty samotné. Vlastníte-li mnoho párů luxusních bot, o které se skvěle staráte, určitě se jimi chcete návštěvám pochlubit a zvolíte botník s otevřenými poličkami. V tomto případě dbejte na to, aby byly dostatečně široké i vysoké a boty se v nich nemačkaly. Ovšem i uzavřené botníky mají něco do sebe, obzvlášť v zimě, kdy boty často bývají mokré či zablácené a příliš parády nenadělají. Jestliže sáhnete spíše po této variantě, ujistěte se, že má dobré odvětrávání, aby vaše obuv nezačala nelibě zavánět. 

Moderní policový botník.
Otevřený botník policový s čalouněným sedákem.

Praktičnost nade vše

Kromě estetického hlediska záleží přirozeně také na tom funkčním. Proto je dobré myslet například na to, aby materiál nejen ladil s designem místnosti, ale byl i snadno omyvatelný. Některé modely botníků mimochodem dokážou mnohem víc, než jen plnit svůj původní účel. Praktický a elegantní sedací botník je stylovým kouskem, do nějž se vejde mnoho párů bot, a navíc supluje pohodlné sedátko. Pro domácnosti, v nichž žijí senioři, kteří již potřebují na obouvání svůj čas, nebo na opak malé děti, je botník se sedákem k nezaplacení – a i vy si jistě raději nazujete kozačky v klidu, namísto abyste poskakovali na jedné noze po místnosti.

 

Zorka Horká

Ahoj, jmenuji se Zorka. Už pár let mě baví psát. Ráda píšu na jakékoliv téma. Nejvíce mě baví sledovat nové trendy v bydlení a technologiích. Studuju jako vizážistka v Praze, kde bydlím od roku 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *