Botník by neměl chybět ani v úzké chodbičce

Moderní botník.

Vlastní šatna s obrovskými skříněmi a botníkem až ke stropu je tajným přáním snad každé ženy. Bohužel málokdy je něco takového možné. Někdy není místo pomalu ani na botník v předsíni. Toho byste se ale vzdávat neměli, ať už máte jakkoliv malý byt.

Nenechte se omezovat velikostí, byla by škoda zapomínat na základní kusy nábytku. A botníky rozhodně patří k základnímu vybavení.

Botník potřebujete

Dokážete si představit, kam byste schovávali boty? Ty sezónní, co zrovna nenosíte, sice lze dávat do krabice pod postel nebo někam jinam, ale kolik párů bot nosíte v současné době? Chodit si pro ně neustále do jiné místnosti by bylo nešikovné. A nechat je válet se po zemi také není zrovna šťastné řešení. Obzvlášť v zimě byste od nich měli akorát mokrou podlahu.

Mimochodem vyberete-li botník se sedákem, může zastat rovnou dvě funkce. Kromě úschovy bot poslouží ještě místo židle, což ocení zejména starší lidé, nebo naopak děti, které se potřebují posadit, aby si zavázaly tkaničku.

Botník do chodby.
Univerzální policový regál.

Znáte výklopné modely?

To všechno je moc hezké, ale vy jste stále přesvědčení, že do vaší chodbičky se žádný botník nevejde? Pak nejspíš neznáte výklopné typy. Výklopný botník bývá často připevněný na stěně, je velmi úzký. Nemá žádné šuplíky ani klasicky otevíraná dvířka, jednotlivé části botníku se prostě vyklápí. Prostorově je tahle varianta hodně úsporná. Nemusíte mít ani strach, že by se vám do takového botníku nevešly kozačky či jiné vysoké boty. Výklopné přihrádky mohou mít různou velikost, být vysoké či široké.

Také sedací botník může mít výklopné police, nicméně do opravdu úzkých chodeb a předsíněk jsou skutečně lepší závěsné botníky na stěnu. V obchodech objevíte tenké modely, některé zaberou i méně než 20 cm. Jen to chce trochu pátrat. Zkuste to třeba v e-shopu Dona-shop.cz. Mají tam například model s hloubkou pouze 17 cm. A ten by se určitě vešel i k vám domů.

Napsat komentář