Jak vybavit malou předsíň?

Barevný botník

Předsíň nebo chodba. Říkejte si tomu u vás doma, jak chcete, ale všichni víme, o co jde. Je to místo, jež jako první spatří každá vaše návštěva. Zároveň jde o prostor, který vás přivítá doma. Pravděpodobně si zde budete chtít odložit obuv a svrchní kabát, při odchodu se možná rádi posadíte, abyste si lépe zavázali boty. Takže jaký nábytek by ve vaší předsíni neměl chybět?

Jestliže vlastníte velkou chodbu v rodinném domě, asi není moc co řešit. Poohlédněte se v nabídce obchodů s nábytkem a vyberte si, co hrdlo ráčí. V případě úzké předsíně v panelovém domě ale budete muset trochu přemýšlet a inspirovat se triky zkušených bytových designérů.

Volte co nejužší nábytek

I když je předsíň úzká, po jejím vybavení nábytkem by v ní stále mělo zůstat tolik prostoru, aby tam prošli dva lidé kolem sebe. Není to nesplnitelný úkol, jen musíte volit úzký nábytek. Ideální je v tomto případě třeba výklopný botník, který příliš prostoru nezabere. Bez skříně se v chodbě možná úplně obejdete. Nahradí ji věšáky na nejpoužívanější svrchní oblečení. Sezónní bundy a kabáty můžete mít mezitím uschované třeba v šatní skříni v ložnici.

Botník může stát i před dveřmi

Pokud bydlíte v panelovém domě, nemusíte mít botník v bytové předsíni. Jestliže si pořídíte zavírací variantu, postavte ho klidně před dveře na chodbu. Samozřejmě ne všude je to vzhledem k prostoru možné, ale aspoň malá skříňka se ven určitě vejde. Máte-li strach o svou obuv, pořiďte si botník se zámkem.

Zrcadlo má dvojí funkci

Nezbytným vybavením malé předsíně by mělo být zrcadlo. Jednak se každý chce před odchodem z domu podívat, jak vypadá, jednak vám pomůže opticky zvětšit prostor a prosvětlit tmavý kout. Ostatně dobré osvětlení je základem.

Předsíň se dá zařídit vkusně bez předsíňové stěny. Na druhou stranu i to je určitá možnost a v sortimentu obchodů seženete také varianty do menších interiérů. Podívejte se na Dona-shop.cz například na závěsné modely s policí, věšáky a zrcadlem. Ty jsou do menších předsíní vhodné.

Napsat komentář