Trendy ve světě šatních skříní

Moderní šatní skříň

Plánujete vybavovat šatnu nebo si pořídit novou skříň do ložnice? Jistě chcete, aby byla moderní a interiér vašeho domova proměnila v pozitivním slova smyslu. Pak byste nejspíš měli vědět, co vlastně v poslední době v oblastní skříní letí.

Samozřejmě není nutné se vždy řídit posledními trendy. Daleko důležitější je, co se líbí konkrétně vám. Rozhodně ale není na škodu informovat se, co doporučují bytoví designéři a jaké typy skříní jsou oblíbené mezi zákazníky. Ostatně jestliže jste už nahlédli do nabídky nějakého kamenného obchodu či e-shopu s nábytkem, pravděpodobně jste si všimli, že se některé rysy opakují.

Posuvné dveře

Obrovským hitem posledních let jsou šatní skříně s posuvnými dveřmi. Hodí se snad do každé domácnosti, protože perfektně šetří prostor. Vedle skříně můžete nechat jen úzkou uličku, nepotřebujete místo na otevírání. Navíc nabízí tiché zavírání, s nímž si poradí i handicapování – otevřít posuvné dveře je pro ně mnohem snazší než ty klasické.

Světlé nebo naopak tmavé dekory

Ve všech oblastech bytového designu se uplatňuje minimalismus. To znamená co nejméně kusů nábytku a velmi jednoduché barvy. Tato kritéria tedy splňuje například bílá šatní skříň, nebo naopak zase velmi tmavá. Mezi oblíbené dekory patří dub sonoma či dub čokoláda. Ani kombinace černé a bílé nejsou tabu.

Zrcadla na dveřích

Další praktický trend šetřící prostor. Jestliže umístíte zrcadlo na dveře skříně, už jej nebudete muset dávat nikam na zeď v místnosti. Jak je známo, zrcadla dokážou opticky zvětšit prostor, tudíž jde opět o velmi vhodné řešení do menších bytů.

Kombinované vnitřní uspořádání

Moderní šatní skříně mají nejen police, ale také tyče na zavěšení ramínek. Často se setkáte také s výklopnými tyčemi, jež pomohou využít prostor až do výšky. Jen je potřeba zvážit, jakou část svého šatníku věšíte a jakou budete raději skládat do polic, ať vyberete správný poměr těchto dvou typů uspořádání.

Vysoké skříně

Vestavěné skříně stále mají své místo a po jejich boku věrně stojí velmi vysoké skříně často až ke stropu. Vypadají luxusně a poskytnou vám dost místa na vaše oblečení, což ocení zejména ženy.

A co si o současných trendech myslíte vy? Jsou poměrně praktické, a když nahlédnete do nabídek obchodů s nábytkem, zjistíte, že většina modelů je splňuje, aniž byste tato kritéria nějak specificky hledali.

Napsat komentář