Policové botníky

Botník – malá skříňka, která je velmi často nedostatečně řešeným prvkem domácnosti, i přes to, že je umístěna v předsíni a je to první věc, kterou uvidí návštěva. Nejen proto bychom měli výběru botníku věnovat dostatečnou pozornost.

Proč zvolit policový botník

Pokud se zaměříme na menší předsíně panelákových bytů, tak nemáme mnoho prostoru, to ale neznamená, že by boty měly být nesprávně uložené. V panelákových bytech se velmi často používají výklopné botníky, ale nelze do nich ukládat vyšší boty, často se do nich nevejde ani větší pánská obuv. Boty pak zůstávají pohozené v předsíni nebo je nutné je ukládat do krabic, což je nejen nepřehledné, ale také to zdržuje. Proto je lepší pořídit si botník s dvířky, který má nastavitelné police a větší hloubku. Díky nastavitelným policím lze mít botník i s větší výškou. Policové botníky jsou sice větší, ale uložení bot je praktičtější.

Stejně jako jiné typy botníků jsou i ty policové v několika provedeních. Mezi ty nejčastěji kupované patří botníky z lamina, dřeva nebo z masivu. Barevných variant je k dispozici na trhu také několik od bílé, před dub až po černou.


Pokud jde o druhy, tak může být botník menší nebo větší. Pořídit se dá botník už se dvěma policemi. Botník může mít i menší šuplíky na drobnosti, které je dobré mít uložené v předsíni.

Využitelnost policových botníků

Do policových botníků lze kromě bot uložit i další věci jako jsou deštníky, kabelky, čepice, rukavice nebo šály. V botníku si můžete vyšetřit prostor i pro krémy a spreje na boty, které je vhodné mít vždy po ruce.

V policovém botníku bude mít vše své místo a vy už nebudete muset před odchodem z bytu stále něco hledat. Díky policovému botníku bude vše řádně urovnáno a schováno za dvířky.

Napsat komentář