Současné trendy interiérových dveří

Interiérové dveře se nachází v každé domácnosti. Říkáte si, co je na tom vybrat interiérové dveře? Samozřejmě nejde o nic složitého, ale je dobré se jejich výběru věnovat. V současné době je kladen čím dál tím větší důraz na sladění designového provedení. Pokud vám nebudou dveře ladit s ostatním nábytkem nebo podlahou, nikdy nedocílíte komplexního celku, který bude na první pohled příjemný.


Integrované zárubně

Velmi populární jsou dveře s integrovanými zárubněmi. Dveře tak splynou se zdí a navodí pocit harmonie. Otevírání daného prostoru je pak velmi komfortní a je z něj cítit nerušený a čistý design interiéru.

Posuvné dveře nebo dveře do zárubně do malých prostor

Čím dál častěji kupované jsou posuvné dveře nebo dveře do pouzdra. Takové dveře se hodí do menších místností a nezaberou žádný prostor zbytečně.

Jednoduché linie

Dříve velmi hojně používané dřevěné dekory jsou dnes nahrazovány dveřmi, které jsou čistě bílé matné nebo lesklé. Čím jednodušší linie, tím modernější. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Na odbyt jdou také prosklené posuvné příčky s případnými potisky.


Celkový dojem interiérových dveří

Při výběru dveří záleží na stylu interiéru. Ať už plánujete interiér moderní, klasický nebo rustikální, jistě najdete vhodné dveře, které zapadnou do celkového dojmu. Naopak se vyhněte výrazným dekorům, které vám můžou způsobit nemalé problémy při výběru a sladění dalšího nábytku. Důležitá je také funkčnost interiérových dveří. Do chodby se hodí prosklené dveře, které místnost prosvětlí, naopak do ložnice se hodí plné dveře kvůli soukromí. Je tedy důležité promýšlet každý detail, aby se jednotlivé prvky nerušily a dotvářely komplexní design interiéru.

Napsat komentář