Správné tvary a rozmístění obývací stěny

černá obývací stěna

V obývacím pokojit tráví rodiny velké množství času, z toho důvodu by měl být obývací pokoj vybaven nejen stylově, ale také prakticky. V minulosti bychom v každé domácnosti našli obývací stěnu od podlahy až ke stropu s různými policemi s pravidelnými tvary. Tyto obývací stěny jsou již minulostí a fantazii se meze nekladou. Současné obývací stěny jsou rozmanité, mohou být pravidelné i nepravidelné a tvoří v obývacím pokoji kouzlo domova. Nenechte se svázat žádnými pravidly a vyberte si obývací stěnu přesně podle svých představ.


Menší obývací pokoje

Pro menší byty v panelákových domech, které mají malý obývací pokoj, se hodí více nízké obývací stěny, které opticky neubírají prostor. Tyto nízké obývací stěny je vhodné doplnit o kolmé horní police, které mohou být otevřené nebo uzavřené. V malém prostoru nezabírají zbytečně místo a získáte díky nim úložný prostor v místech, která by jinak zůstala prázdná.

Moderní stěna do obýváku

Větší obývací pokoje

Současným trendem je spíše méně nábytku, ale pokud disponujete velkým a prostorným obývacím pokojem, není nutné za každou cenu pořizovat malou obývací stěnu. Při výběru velké obývací stěnu je nutné klást důraz na estetiku a funkčnost prostorů.

Netradiční rozmístění skříněk obývací stěny

Nemáte rádi klasiku? Chcete něco jiného, než má váš soused? Zaměřte se na netradiční tvarové provedení obývacích stěn. V takovém případě se oprostěte od klasických symetricky rozložených skříněk a pravidelných tvarů. Pořiďte si skříňky různých velikostí a tvarů, umístěte je v různých výškách a nepravidelných vzdálenostech. Pořiďte si uzavřené skříňky i skříňky s otevřenými policemi a jednoduše si sestavte svůj vysněný obývací pokoj, který bude vaším odrazem a perfektním originálem.

Když je design na prvním místě

Máte k dispozici dost úložného prostoru kdekoli v bytě a v obývacím pokoji už další nepotřebujete? Pak se můžete zaměřit především na design stěny.

Moderní design vychází z minimalismu, který vás potěší, nejste-li vyznavačem přílišných kudrlinek a zdobení. Taková obývací stěna je ideální pro všechny, kteří chtějí svému bydlení dodat styl a šmrnc!

Bílá obývací stěna


Vysoké vertikální skříňky pro zvětšení malého prostoru

V malých obývacích pokojích se vždy snažíme o optické zvětšení prostoru. A může k tomu posloužit i obývací stěna, jejíž součástí jsou vysoké vertikální skříňky, díky nimž využijete prostor i výš na stěně. Ideální je kombinace tohoto provedení s kontrastním barevným vodorovným proužkem na skříňkách.

3D police dodají místnosti netradiční vzhled

Nízké obývací stěny doplněné o police jsou in. Co je ale ještě víc in, to jsou 3D police – pokud jsou jejich součástí. Ty totiž působí dokonale originálně a lidské oko jim obecně ještě příliš nepřivyklo. Užijte si ve svém obýváku souhru všech tří rozměrů a získejte s nimi i spoustu úložných prostorů!

Napsat komentář