Nákup botníku: Jak vybrat správný model?

Botník v předsíni.

Elegantní a funkční předsíň je snem mnoha žen. Právě ony mají rády pořádek a dokonale roztříděné boty i svršky. Pánové si mnohdy na takovémto pořádku až tolik nepotrpí, ale i jejich oku lahodí, když je vše dokonale designově sladěné. Jednu z hlavních součástí předsíně tvoří botník. Jeho přítomnost je nesmírně důležitá jak z funkčního, tak i designového hlediska. Proto se zaměříme na typy botníků, jež jsou na trhu, a na vzhledové provedení. I váš výběr se tak stane hračkou.

3 základní typy botníků

Botníky lze z hlediska celkové konstrukce a využití rozčlenit do třech základních kategorií. My se na konkrétní typy podíváme mnohem podrobněji.

Moderní botník.
Výklopný botník 2 přihrádky 1 zásuvka.

Výklopné botníky šetří prostor

Potřebujete ušetřit prostor v menší předsíni? Pak vsaďte na výklopný botník. Vyznačuje se jednoduchým uchycením ke stěně. Jednotlivé části se vyklápí a vy si do nich můžete obuv pohodlně uložit. Z drtivé většiny se bude jednat o tradiční dámské boty typu lodiček a podobně.

Jednoduché policové otevřené modely

Chcete se pochlubit svými novými botami známé značky? Pak zvolte policový botník. Prostorově je sice poněkud méně úsporný, nicméně z pohledu uložení obuvi optimální.

Botník s polstrováním.
Botník se sedákem.

Komfortní sedací botníky

Potřebujete při obouvání a vyzouvání bot maximální komfort? Pokud ano, nebojte se pořídit botník se sedákem. Jeho hlavní přednosti je právě přítomnost polstrované sedací plochy. Oceníte ji jak vy, tak i třeba návštěvy. Především starší lidé sedací botník stoprocentně ocení.

Elegance v různých podobách

Jakékoli druhy botníků lze sehnat v mnoha zajímavých designech. Výbornou volbou jsou především kombinace tmavších dřevin a bílé, případně krémové. Máte-li raději klasické tuzemské dřeviny, nemějte strach z buku či dubu. Když se takovéto dekory doplní o matné hliníkové kování, celý komplet vypadá skvěle.

Napsat komentář