Jak má vypadat moderní obývací pokoj

moderní pokoj

Pokud jste si pořídili nový byt, případně se pouštíte do kompletní rekonstrukce stávajícího bydlení, je na místě uvažovat nad tím, jak jej vybavíte. Důležitým bodem je zejména to, jak si zařídíte obývací pokoj. Právě tato místnost je totiž nejvíce využívaná, a to nejen vámi, ale zároveň i případnými hosty, kteří k vám zavítají. Proto je dobré zvolit jednotlivé prvky a nábytek tak, aby pokoj vypadal, vzdušně a zároveň k sobě vše ladilo.

Zapomeňte na robustní sestavy nábytku

Dávno pryč jsou doby, kdy si majitelé rodinných domů a bytových jednotek s chutí pořizovali velkou obývací stěnu. Byla sice praktická z toho hlediska, že se do jejího interiéru vešla spousta věcí, na druhou stranu však zabírala zbytečně moc prostoru. Mnohdy se pak stávalo, že v malém panelovém bytě nebylo kvůli tomuto typu nábytku dost místa na posezení a volné průchozí místo.

Dnes je trend zcela opačný. Namísto velké obývací stěny je praktičtější zvolit menší kusy nábytku. Celá místnost pak působí daleko vzdušněji.

Pokud chcete mít v obývacím pokoji nábytek pro uskladnění knih, různých dokumentů apod., zvolte jednoduché poličky na zavěšení. Tím, že nejsou pevně spojeny se zemí, nepřekážejí třeba při uklízení, na zemi si v klidu mohou hrát děti, nebo pod poličky snadno umístíte třeba sedací soupravu.

Jakou zvolit sedačku?

Právě sedací souprava je dalším podstatným prvkem, jenž v obývacím pokoji nesmí chybět. Zde je důležité brát v potaz celkovou rozlohu místnosti tak, aby sedačka nezabírala příliš mnoho prostoru. Má sice působit dominantně, nikoliv však přehnaně.

Velmi efektní jsou v dnešní době sedací soupravy z moderních a ekologických materiálů. Jedná se třeba o ekokůži apod. Jejich výhodou je nejen dlouhá životnost, ale také snadná údržba a samozřejmě i efektní vzhled. Při výběru barev dbejte na to, aby sedací souprava ladila s ostatním nábytkem a stěnami pokoje.

Materiály

Zatímco dříve při volbě nábytku do obývacího pokoje jasně dominovalo dřevo, pokud jde o materiály, dnes je situace daleko liberálnější. Působivé jsou například kombinace kovu a skla. Z těchto materiálů se vyrábějí například již zmíněné poličky, ale také konferenční stolek, případně stůl, na který umístíte televizor a další elektronické přístroje.

Podlaha

V drtivé většině domácností jsou i dnes v obývacích pokojích položené koberce. Není však na škodu uvažovat nad změnou v podobě moderních plovoucích podlah a jejich levnějších imitací, které však stejně jako originál dokážou navodit příjemnou atmosféru. Jejich velkou výhodou je fakt, že se jako hospodyňky tolik nezapotíte při úklidu.

Každý majitel bytu má jistě svoji představu o tom, jak by měl vypadat moderní obývací pokoj. Pokud se však budete řídit alespoň některými z výše uvedených tipů, rozhodně to nebude na škodu. Při zařizování obývacího pokoje se nebojte zapojit bytové architekty, vyplatí se i sledovat nové trendy v časopisech a online magazínech.

 

Napsat komentář