Jak by měl vypadat moderní dětský pokoj? Praktický, a přitom moderní!

Když je třeba zařídit dětský pokojíček, nastávající rodiče se zhrozí. Říkají si, jak vše zvládnou. Nesmíte zapomenout, že nábytek do dětského moderního pokoje je naprosto odlišný pro kojence, batole, předškoláka, školáka i studenta nebo moderního pokoje pro teenegera. Pokud byste chtěli uspořit alespoň nějaké peníze, a přitom na svém dítěti nešetřit, dejte přednost rostoucímu vybavení.

Klíčem k úspěchu je bezpečnost

Kojenci vlastní pokoj nepotřebují, protože spinkají v ložnici ve své postýlce. Jedinou nezbytností je přebalovací pult a komoda na oblečení. S batoletem už je to mnohem horší. Zajímá ho naprosto všechno! V tomto případě je nutné pořídit dětský nábytek se zaoblenými rohy. Další variantou jsou chrániče rohů, ale také chrániče do zásuvek a pojistky proti otevření skříní. Předškolák potřebuje velký prostor, kde může rozvíjet svou fantazii. Pro školáka jsou ohromné rostoucí židle a stůl. Základem je pohodlná a moderně řešená postel, lampička a knihovna. Student ocení trendy design v moderním pokoji.

Moderní dětský pokoj pro kluky
Moderní pokoj pro kluky

Bezpečný nábytek v moderním pokoji hraje prim

Ideální nábytek do dětského pokoje musí být funkční a bezpečný. Menší děti, ale také někdy i ty větší mohou do vybavení strčit. Neštěstí je pak na světě! Dětský nábytek, kterému upadávají dvířka, kymácí se ze strany na stranu, má ostré rohy a nedotažené úchyty či šrouby, nemá v království nejmenších šanci. Největší problém představují ostré hrany a rohy. Vždyť i dospělý si o ně může přivodit úraz!

Moderní dětský pokoj pro holky
Moderní pokoj pro holky

Peníze versus super design

Starostliví rodiče hledají pro své děti moderní vybavení, ale ne často si mohou dovolit krásné pokojíčky za vyšší cenu. Přitom zařídit moderní pokoj pro ty nejmenší nemusí být finančně náročné. Někdy stačí koupit levnější, ale přesto kvalitní nábytek do dětského pokoje a podílet se díky své fantazii na království ratolestí sami. Holčičkám se zalíbí fialovo-růžová barvička stěn, chlapcům zase modrá se zelenou. To vše ve světlejších odstínech.

1 thought on “Jak by měl vypadat moderní dětský pokoj? Praktický, a přitom moderní!”

  1. Pingback: Koberec může být i zajímavým doplňkem - Origo-reality blog

Napsat komentář