Jaký typ botníku sedne do vaší předsíně nejlépe?

Botník vyklápěcí nebo se sedákem.

Výběr botníku se často podceňuje. To je ovšem škoda, protože se pak v předsíni objeví špatně zvolený model, do kterého se téměř nic nevejde. Před objednáním bychom si měli ujasnit hned několik parametrů, jako jsou druh, velikost, design i způsob otevírání.

Materiál a vzhled hrají prim

Praktický botník může být vyrobený z různých materiálů, jako jsou lamino, dýha, masivní dřevo, kov i plast. Věřte, že je materiál pro sedací i výklopný botník klíčový. Obuv se do nich vkládá často špinavá, proto se musí dobře udržovat v čistotě. Cenově výhodný a flexibilní je plastový produkt, ale nemá dlouhou životnost. Odradí špatná stabilita a nízká nosnost. Chromové modely jsou sice vzdušné, ale obuv je na nich vystavena jako ve výloze i se špínou. Dřevěné botníky osloví odolností a trvanlivostí. V poslední době si lidé oblíbili zboží z lamina, a to nejen díky přijatelné ceně, hezkému designu a snadné údržbě.

Botník se sedákem.
Sedací výklopný botník.

Sedací, anebo výklopný botník?

Ideální předsíň s dostatkem prostoru si může dovolit policový, výklopný i sedací botník. Poslední zmiňovaný ocení děti i starší lidé. Při zavazování tkaniček si pohodlně sednou. Výklopný botník je nedílnou složkou trendy domácností. Nepotřebuje sice tolik místa, ale vejdou se do něj jen nižší boty. Maximální hloubka je 17 centimetrů. Rovněž lze zmínit jeho vratkost, proto je chytré připevnit ho ke zdi.

Dona-shop.cz botníky za nízké ceny.
Prostorný botník za skvělou cenu – Dona-shop.cz

Policové a závěsné modely

V mnoha předsíních se objevují také policové botníky s nastavitelnou výškou polic. Pojmou tedy holínky, sandály i kozačky. Většinou oplývají pojezdovým mechanismem s výstupky, což umožňuje obuv správně větrat. Pro závěsné botníky jsou typické praktičnost a úspornost. V podstatě nezabírají téměř žádné místo a obuv je hned po ruce.

Ať už dáte přednost jakémukoliv botníku, pamatujte na sladění předsíně s vybraným kouskem. Jen tak bude všechno na jedničku.

Napsat komentář