Koupit raději sedací, nebo výklopný botník?

Uschování bot.

Trendy se mění, a to i v nábytku. Tak například v současné době jsou velmi populární sedací a výklopné botníky. Obě varianty mají něco do sebe, nicméně je možné, že zrovna do vaší předsíně bude pasovat jen jedna z nich. Než tedy podlehnete současným trendům, zamyslete se.

Nutno podotknout, že výklopné a sedací botníky jsou nejen pěkné a moderní, ale i účelné. Oba dva mají jednu společnou vlastnost – šetří prostor. Přesto se sedací botník většinou nehodí do úzkých bytových chodbiček.

Úložný prostor pro boty.
Výklopný botník za super cenu.

Výklopný model se vejde opravdu všude

Výklopný botník je skutečně prostorově úsporným řešením. Tyto typy bývají obvykle velmi úzké, takže pokud je postavíte přímo ke zdi, bez problému kolem nich projdete. I přes svoje příznivé rozměry však nabízí dostatek prostoru. Vejdou se do nich jak tenisky, tak boty na podpatku nebo kozačky. Výklopné police mohou být vysoké, záleží jen na tom, jaké si vyberete. Bojujete-li s prostorem, poohlédněte se po vysokých výklopných botnících. Menší členové domácnosti si mohou dávat boty do spodních polic, ti vyšší se nebudou muset ohýbat.

Sedací botník s policemi.
Dona-shop.cz – botníky za skvělé ceny.

Sedací botník nahradí stoličku

Také botníky se sedákem mají své výhody. Nevyrábí se ve vysokých variantách, tudíž zaberou více plochy. Na druhou stranu vám ho zase trochu ušetří tím, že nahradí stoličku. Je na nich polstrovaný sedák, který vám umožní posadit se při obouvání. Je to praktické zejména pro rodiny s malými dětmi, jež se teprve učí zavazovat si tkaničky. Sedací botníky bývají typicky policové se zavíracími dvířky. Můžete si ovšem vybrat i méně obvyklé typy s otevřenými policemi. Ty doporučujeme zejména pořádkumilovným lidem. Jestli mezi ně nepatříte, bude lepší špinavé boty vždy pohodit do skříňky, aby nebyly na očích každé návštěvě.

Teď už nejspíš víte, jaká ze dvou populárních variant botníků by se víc hodila do vaší domácnosti. Nebo se nenecháte zlákat trendy a zvolíte raději něco úplně jiného?

Napsat komentář