Botníky se sedákem

Pro uložení bot jsou ideálním řešením botníky. Vedle klasických skříňových a výklopných botníků jsou velmi oblíbené botníky se sedákem, které se dají rovněž využít při obouvání.

Zkombinujte tedy úložný kus nábytku a sedačku, kterou oceníte každý den. Sám botník, vás bude nabádat k tomu, abyste se vyzuli v předsíni a nepochodovali obutí dále do domu či bytu.

Kvalita materiálu

Při výběru botníku je nutné soustředit se také na kvalitu materiálu. Vzhledem k tomu, že botník bude využíván jako sedačka při obouvání, je nutné, aby jeho konstrukce byla maximálně pevná. Nejpevnější jsou botníku z masivu, pokud však chcete investovat do botníku méně peněz, dostatečné budou i botníky z dřevotřísky. Vedle materiálu je důležitá i kontrola provedení spojů. Pokud jsou korpusy botníků pouze lepené, není to dobré znamení a takový botník nebude mít dlouhou životnost. Při výběru botníku by se nemělo zapomínat ani na kování a kontrolu kvality pantů.

Údržba a montáž botníků se sedákem

Údržba takových botníků není náročná, dostatečné jsou běžně dostupné prostředky a nejvhodnější je bavlněná utěrka, kterou setřete případné nečistoty. Pokud si pořídíte botník, který si doma sami smontujete, je nutné občas dotáhnout spoje, aby byl botník stále stabilní. Montáž botníků se sedákem není náročná. Ke každému z nich dostanete návod, podle kterého ho bez problémů sestavíte.

Typy botníků se sedákem

Vedle klasických skříňkových botníků opatřených sedákem existují i výklopné sedací botníky nebo lavice bez dvířek.

Botníky se sedákem jsou pro všechny, mladší i starší lidi, při obouvání se posadí a bez obav se obují. Botníky jsou nízké, opatřené sedákem, tím pádem jsou velmi pohodlné a praktické. Jakmile si takový botník pořídíte, už nikdy nebude chtít mít jiný.

Napsat komentář