Jak vybrat vchodové dveře

Vchodové dveře chrání vaše soukromí od okolního světa. Bohužel existuje několik různorodých praktik zlodějů, jak vchodové dveře překonat, proto je nutné se při výběru vchodových dveří pořádně zamyslet a klást důraz nejen na design dveří, ale i na jejich bezpečnostní třídu. To je úplný základ, bezpečnostní třída má vliv i na případné plnění pojišťovny, ty zpravidla akceptují vchodové dveře, které se nachází ve třetí bezpečnostní třídě.


Odolnost dveří proti fyzickému násilí

Pokud si pořídíte obyčejné dveře z nekvalitního materiálu, zloděj s jejich otevřením nebude mít větší problém. Bezpečnější je pořídit si vchodové dveře s ocelovými výztuhami, ocelovým rámem nebo celou ocelovou konstrukcí s jistícími body, které podporují odolnost dveří proti vytlačení ze zárubně, vypáčení nebo vysazení.

Počet zámků

Jednoduše lze říct, čím více zámků, tím větší bezpečí. Přídavné zámky je horší překonat a mohou zloděje odradit. Jedním z bezpečnostních prvků jsou cylindrické vložky. Důležité je i bezpečnostní kování, to dokáže vložku schovat a tím udělat váš domov ještě bezpečnější.

Zárubně

Pokud máte v plánu utratit peníze za nové bezpečné vchodové dveře, je dobré k nim pořídit i nové zárubně. Pokud totiž nové dveře zasadíte do starých opotřebovaných zárubní, můžete tím jejich stupeň bezpečnosti snížit.

Odolnost proti hluku, zápachu a požáru

Pokud žijete v domě, kde vás obtěžuje hluk nebo zápach, je možné tomu zabránit vchodovými dveřmi, které mají speciální silikonové těsnění. Stejně tak lze pořídit dveře s protipožárními vlastnostmi, které utěsní dveře tak, že se mezi ně a zárubně nedostane kouř ani oheň.


Až budete vybírat nové vchodové dveře, nedejte jen na vzhled, ale zaměřte se na výše zmíněná kritéria, která jsou při rozhodování velmi důležitá.

Napsat komentář