Kdy zvolit posuvné dveře

V současné době jsou velmi moderní otevřené prostory, tedy domácnosti bez dveří. Jsou však interiéry, kde je oddělení alespoň některých místností nezbytné. Klasické posuvné dveře nejsou někdy plně vyhovující, protože na ně není v interiéru dostatek prostoru. V takovém případě jsou tou správnou volbou posuvné dveře.


Posuvné dveře pomohou jít moderním trendem otevřeného prostoru, díky nim lze v bytech či domech zvětšit prostor, když je to třeba, ale na druhou stranu dávají tu možnost oddělení místností a zachování soukromí. Velmi využívané jsou posuvné dveře k oddělením teras. V případě letního počasí je pak ideální dveře otevřít a nechat světlo a teplo prostoupit do celého interiéru.

Posuvné dveře jsou estetickým doplňkem interiéru

Velké množství různých provedení a materiálů mění původní praktičnost posuvných dveří i na designovou záležitost. Vybrat lze z mnoha prosklení, kdy velmi zajímavé je orientální motiv.  Výhodou posuvných dveří je mimo jiné i to, že úchyty mohou být téměř neviditelné, dveře tak mohou při zavření působit i jako stěna. Posuvné dveře lze opatřit i zrcadly, provedení je stejné jako u posuvných dveří vestavěných skříní.


Klasickou variantou jsou jednokřídlé dveře, ale čím dál tím víc poptávanou variantou jsou posuvné dveře dvoukřídlé, které se hodí do většího prostoru. Posuvné dveře se posouvají po kolejničce, která musí být vyrobená z kvalitního a především odolného materiálu. Manipulace s dveřmi je velmi jednoduchá a v případě potřeby je lze opatřit kováním i zámkem. Otevírání posuvných dveří je velmi tiché a lze je upravit i do bezbariérové varianty, tím pádem jsou vhodné pro rodiny s dětmi a osoby se sníženou možností pohybu.

Napsat komentář