Vybíráme šatní skříň

prostorná skříň

Bez šatní skříně se obejde jen ten, kdo má to štěstí na vlastní šatnu v domě. V opačném případě je třeba se rozhodnout mezi klasickou skříní a tou vestavěnou. Kromě šatů pojme spodní prádlo, doplňky, sezonní věci i ty mimosezonní, záleží zkrátka na řešení, velikosti skříně a našich požadavcích.

Na velikosti skříně záleží

šatních skříní opravdu záleží na velikosti. Kdo má málo věcí, vystačí si s nějakou menší, určitě ale není od věci dopřát si co nejvíce místa pro lepší přehlednost a možnost doplnění šatníku v budoucnu. V malém bytě uvítáme důmyslné řešení šetřící každý centimetr krychlový místa. Možná se neobejdeme bez vychytávek jako vakuové pytle na bundy a peřiny. Věci, které zrovna nepoužíváme, můžeme takto lépe uskladnit. Zaberou daleko méně prostoru.

Velikost skříně je limitována velikostí místnosti. Většinou se nachází v ložnici. Pokud ji budou využívat dva lidé zároveň, doporučujeme, aby každý měl určenou svou polovinu, v budoucnu to jistě oceníte. Odpadnou zbytečné dohady a každý si bude moct ve své části sám „hospodařit“.

Uspořádání šatní skříně

Horní prostory jsou vyhovující spíše pro sezonní věci, ty spodní také pro oblečení či věci, které nepotřebujeme denně. Určitě mysleme jak na část s tyčí na ramínka, tak i na police. Kombinované skříně se těší právem největší oblibě. Někdo rád většinu věcí pověsí, jiný zase poskládá. Chytrá organizace vnitřního prostoru skříně dokáže hodně. Pomoci nám mohou organizéry, košíky a určitě nezapomeňte na obaly na luxusnější oděvy, jež neoblékáte moc často. Nezapráší se a nevyblednou. Svou roli hrají jak vzdálenost polic, tak i výška tyče na zavěšení. Vše dobře promyslete, variabilní systémy jsou nejlepší – můžete s nimi hýbat.

Zrcadla a posuvné dveře

I zevnějšek nábytku hraje roli, dokonce velkou. Musí ladit se zbytkem místnosti i ostatním nábytkem a líbit se nám. Mnoho lidí ocení šatní skříň se zrcadlem. Pro nedostatek manipulačního prostoru před skříní jsou častou volnou skříně s posuvnými dveřmi. A nejen tam, leckdy si je lidé přejí i do velké ložnice. Jsou zkrátka hezké a pohodlně se otevírají. Na kvalitě provedení a pojezdech rovněž záleží.

Jakou barvu a materiál

Co se týká barev, fantazii se meze nekladou. K nejpopulárnějším patří šatní skříň bílá, jelikož pokoj krásně prosvětlí a opticky zvětší. Do menší místnosti ideální. K ní se dají pořídit noční stolky, poličky, psací stůl a perfektně vše vyladit do nejmenších detailů. Kdo nešetří každou korunu, může vsadit na masiv. Disponuje všemi přednostmi pravého dřeva a pro ložnicový nábytek se nic nehodí lépe. Někdo ale takové možnosti nemá, není pak žádná ostuda mít šatní skříň z lamina. Kvalitně provedený dekor vypadá krásně a rovněž dobře poslouží.

Napsat komentář