Zima je tu, je třeba přezout!

Před zimou všichni měníme šatník. Měníme lehké kabátky za tlusté bundy a tenisky za teplé zimní boty. Stejně jako vy ale potřebují starostlivost vaše vozy. A to nejen kvůli měnícímu se počasí, které se na vašich miláčcích podepisuje, ale také kvůli zákonu, co vám nařizuje vyměnit letní pneumatiky za zimní buď 1. listopadu nebo ve chvíli, kdy to vyžaduje povrch vozovky. Někdo to nechává na poslední chvíli, protože má „času dost“. Ale sníh napadne rychleji, než myslíte. A mráz se objeví jakbysmet. Neriskujte svoje zdraví ani ostatních účastníků provozu. Buďte zodpovědní.

Proč je nutné přezouvat pneumatiky?

Pneumatiky se na různých površích chovají jinak. Liší se brzdnou drahou i chováním na ledu či dešti. Proto se zimní pneumatiky nasazují ve chvíli, kdy je na silnici souvislá vrstva sněhu, led a námraza nebo se taková situace dá předpokládat. Jsou na to totiž dělané a umí si s tím poradit. Letní pneumatiky se chovají v podstatě jako brusle na ledu. Tato povinnost je také omezena datem 1. listopadu až 31. března, tak jak ji ukládá zákon. Nehledě na to, že by vás k tomu měla vést zodpovědnost za vaše zdraví. K zimní údržbě patří i nemrznoucí směs do ostřikovačů a také motorový olej, který zvládne mrazivé teploty. Vyplatí se ošetřit automobil proti korozi, aby zima poničila vůz co nejméně.

Které pneumatiky vybrat?

Základem výběru je výkon na sněhu, brzdná dráha a bezpečné chování na vozovce. Pneumatiky na sněhu se chovají úplně jinak než na suché prosolené komunikaci. Je proto důležité věnovat pozornost dezénu i celkové kvalitě vlastností pláště. Novinkou letošní zimy jsou pneumatiky Continental WinterContact TS 860 S pro sportovní automobily. Mají nově navržené sněhové drážky, takže se lépe spojují se sněhem a tak zvyšují přilnavost a pohodlí při handlingu. Díky nim se zkracuje brzdná dráha díky blokům žeber.

Kvůli zimě si řidič často moc neužívá sportovní jízdu. Bezpečnost je prostě nejdůležitější. Díky těmto pneumatikám se ale bát nemusíte. Skvěle sedí na vozovce, umí si poradit se sněhem a pro náročné řidiče mají také výjimečně nízký valivý odpor, takže dochází k nižší spotřebě paliva. Tyto zimní pneu si pořizuje každý, kdo chce i v zimě zažívat neskutečný požitek z jízdy, bezpečně spolehlivě a hlavně zodpovědně.

Napsat komentář