Zásady pro výběr koupelnové skříňky

Bílá koupelnová skříňka

Nejdůležitější je prostor

S výběrem koupelnové skříňky je nutné začít v koupelně. Důkladně si rozmyslet její umístění a přeměřte si prostory pro umístění. Nezbytné je také zkontrolovat dostupnost elektrických zásuvek a dostatečné osvětlení. Při výběru skříňky je lepší se orientovat podle montážních návodů, které udávají přesnější informace o rozměrech. Tyto návody bývají zpravidla dostupné na internetových stránkách výrobců. Vyhnete se tak problémům se samotným umístěním.


Kvalita nábytku

Čím větší pohyb v koupelně a četnost používání koupelnového vybavení, tím kvalitnější by měl být materiál. Spočítejte si členy vaší domácnosti a uvědomte si, jak často bude koupelna v provozu. Čím větší změny teplot v koupelně a objevující se vlhkost, tím rychlejší opotřebení nábytku a kratší životnost. V současné době je trend v dřevěném nábytku, proto je ochrana proti vlhkosti aktuálním tématem. V těchto případech je lepší pořídit nábytek, jehož hrany jsou lepené ABS páskou PUR lepidlem a dohlédnou na to, aby byl opatřen několikavrstvým lakem.

Způsob otevírání

V případě menších koupelen je nezbytné zaměřit se i na způsob otevírání koupelnové skříňky. Nikdo si nepřeje, aby dveře jeho skříňky každé ráno a večer narážely do okolních předmětů. Některé skříňky jsou již vyráběné tak, že jsou připravené na pravou i levou variantu otevírání, u těch ostatních je nutné si dát pozor. V případě opravdu malého prostoru je lepší zvolit způsob vysouvání a zaměřit se na hloubku šuplíků.


Nožičky, sokl nebo zavěšení

Další důležitá věc, kterou je nutné zvážit je spodní část skříňky. Je nutné rozhodnout, zda chcete koupelnovou skříňku na nožičkách, na soklu, závěsnou skříňku, případně kombinaci nožiček a závěsného systému. Některé koupelnové skříňky mají výškově nastavitelné nohy, což může být pro mnohé výhoda. Jiní dají přednost závěsnému systému kvůli jednoduššímu úklidu.

Neméně důležitý je také výběr úchytek, kování a materiálu. Ať už se rozhodnete pro matný nebo ten lesklý, nezapomeňte na všechny výše zmíněné body při rekonstrukci či zařizování vaší koupelny.

Napsat komentář