Jak zařídit malý dětský pokoj v panelovém domě

Dětský pokojíček

Malý byt sice znamená větší starosti při zařizování, ale rozhodně vás neodsuzuje k tomu, abyste si nemohli zařídit interiér stylově a prakticky. Stačí se jen inspirovat chytrými triky profesionálů. Pojďte se s námi podívat, jak lze výběrem nábytku ušetřit prostor v malém dětském pokoji.

Dětský pokoj musí být zařízený vesele, účelně a bezpečně. Hodně záleží na věku, protože dítě ve školce má jiné potřeby než školák. Některé zásady se ovšem dají aplikovat bez ohledu na věk.

Dětský pokoj tvoří tři kusy nábytku

Přemýšlíte, jaký nábytek do dětského pokoje určitě patří a který by tam být nemusel? Podle odborníků ho tvoří tři základní prvky – postel, stůl a úložné prostory (skříň, skříňka, komoda). Menší děti ještě stůl potřebovat nebudou, ale počítejte s ním. Stejně tak nebude pro jejich oblečení a hračky potřeba tolik prostoru. Naopak byste pro ně měli mít připravený přebalovací pult, jejž lze umístit třeba na skříňku.

Hodně prostoru vám ušetří sestavy

Jestliže sami nemáte žádnou konkrétní představu, jak vybrat dětský nábytek do malého pokoje, hledejte sestavy. Často jsou vymyšlené tak, že ušetří spoustu prostoru. Hitem poslední doby jsou vyvýšené postele, pod něž se vejdou psací stůl nebo skříňka. A jde to udělat i obráceně. Úložné prostory mohou být naopak nad postelí.

Možnou variantou je rostoucí nábytek

Dost populární je i tzv. rostoucí nábytek. Jedná se o nastavitelné židle a stoly, které rostou spolu s dítětem. Nápad je to dobrý, ale nutno podotknout, že až do dospělosti určitě nevydrží. Stejně časem přijde doba, kdy ho budete muset vyměnit.

V případě úložných prostor buďte kreativní

Nejvíce budete pravděpodobně bojovat s úložným prostorem. Nezapomeňte, že hračky a různé drobnosti není potřeba ukládat vždy do skříní. Existují různé závěsné systémy, kapsáře nebo papírové krabice, jež schováte pod postel. Všechno má své řešení. Stačí se inspirovat na fotkách nebo přímo v obchodech. Nahlédněte například do e-shopu Dona-shop.cz, kde najdete jak sestavy, tak samostatné kusy dětského nábytku. A to v dobré kvalitě a za nízké ceny.

Napsat komentář