Sedací pytle do dětských pokojů i místo křesla do obýváku

Sedací pytel černý

Sedací pytel bohatě nahradí nábytek, přitom může být i zajímavým designovým doplňkem. Není divu, že pytlů v českých domácnostech přibývá. Úměrně tomu roste i počet prodejců, kteří je nabízejí. Sedací vak už dávno není nedosažitelnou záležitostí za spoustu peněz. Seženete modely za dva tisíce, ale také za pár stovek. Záleží na velikosti, výplni i povrchu.

Většina lidí vybírá sedací pytel zejména podle vzhledu. To je sice v pořádku, nicméně pak byste měli prostudovat i pár dalších kritérií.

Klasický pytel, nebo raději hrušku?

První věcí ke zvážení je už samotný tvar. Některé pytle jsou neforemné, další mají třeba tvar kostky, jiné hrušky či rovnou křesla na ležení. Sháníte-li spíš sedací vak do dětského pokoje, klidně volte klasický kulatý připomínající tvar pomačkaného míče. Naopak do obývacího pokoje bude lepší tvar hrušky. Ten je totiž uzpůsobený k sezení, hezky vám podepírá záda.

Jakou vybrat výplň?

Vyhněte se polystyrenové drti, z té se práší a velmi rychle slehne. Většina sedacích pytlů dnešní doby obsahuje tvrzené polystyrenové kuličky EPS, které se velmi osvědčily. Vyrábí se s různým průměrem a na těch větších se vám bude pravděpodobně lépe sedět, nicméně zase rychleji slehnou. Volba je tedy jen na vás. Každopádně si vyberte takový sedací pytel, který má otvor na doplňování kuliček, jednou za rok či dva je to prostě potřeba.

A co povrch pytle?

V praxi se setkáte s mnohými povrchy, ty nejlákavější bohužel nejsou příliš vhodné. Vyhněte se textilním a plyšovým materiálům, ačkoliv vypadají příjemně. Daleko lepší službu vám prokážou koženka či eko-kůže. Stačí je totiž omýt vlhkým hadříkem.

Skvělý výběr sedacích vaků mají v e-shopu Dona-shop.cz. Vyberete si tam podle vzhledu a pak si u konkrétního typu zvolíte materiál a barvu. Nezapomeňte si přečíst nosnost. Budete-li na pytel příliš těžcí, náplň se slehne daleko rychleji. Některé pytle jsou navíc určeny spíš pro děti, takže asi nebudou vhodnou volbou do obývacího pokoje.

Napsat komentář