Výhody a nevýhody kovových postelí

Omrzela vás postel, ve které spíte a hledáte něco nového? Něco jiného a zajímavého? Zkuste popřemýšlet o kovových postelích, které jsou na trhu již stovky let. Současným trendem jsou elegantní kovové postele.


Výhody kovových postelí

Dlouhá životnost

Kovové postele jsou právě díky materiálu a konstrukci předurčené k tomu, že vydrží víc než klasické dřevěné postele. Nemusíte se bát, že začnou po pár měsících vrzat.  Nejen, že se vyznačují vysokou pevností, ale lépe zvládají i větší zatížení. Kovové postele mají vyšší nosnost a v kombinaci s kvalitní matrací jsou opravdu skvělou volnou na mnoho let.

Hmotnost a vzdušnost

Kovový rám postele je lehký, díky tomu je s ním jednodušší manipulace. Pod postelí je volný prostor, a tak může matrace pěkně dýchat.

Rozměr kovových postelí

V nabídce jsou jednolůžkové kovové postele jednak s klasickou šířkou 90 centimetrů, ale i širší varianty 140 a 160 centimetrů. K dispozici jsou i manželské postele, případně postele patrové.

Jednoduchá údržba

Kovové postele jsou díky jejich konstrukci velmi hygienické, neusazuje se v nich prach ani roztoči.  Kovový rám jednoduše setřete vlhkou utěrkou případně speciálním přípravkem. Kovové postele jsou velmi dobrou volbou pro alergiky. Postel neleží přímo na zemi, ale je na nohách, tím pádem je jednodušší i úklid pod postelí a navíc tento prostor můžete využít pro uložení věcí.

Nevýhody kovových postelí

Drobnou nevýhodou kovových postelí je působení změn teplot. Ve velmi horkých dnech může docházet k drobnému rozšiřování materiálu, naopak ve větším chladu jsou kovové postele nepříjemně studené na dotek.


I když bude kovová postel vyrobená z kvalitního kovu, je nezbytné si jí opravdu důkladně prohlédnout, abyste si nevybrali postel s nějakou trhlinou nebo jiným poškozením, ke kterému mohlo dojít při svařování.

Napsat komentář