Posuvné interiérové dveře do pouzdra

Jak se vám článek líbil?

Posuvné dveře do pouzdra jsou chytrým řešením do každého interiéru od rodinných domů, bytů, přes kanceláře až do hotelových pokojů či skladů.
Hlavní výhodou posuvných interiérových dveří do pouzdra je úspora místa, můžete využít celou plochu kolem stěny pro obrazy, jiný nábytek, případně jí nechat volnou. Takové posuvné dveře tedy fungují velmi efektivně a zároveň jsou velmi tiché.


Posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra se zasunují přímo do zdi. Z toho důvodu je nutné myslet na způsob zabudování již během plánování stavby či rekonstrukce. Prakticky se jedná o přípravu stavebního otvoru, do kterého se následně zazdí pouzdro pro posuvné dveře. Pouzdra existují pro klasické jednokřídlé, ale i dvoukřídlé dveře. Dále je možné pouzdro posuvných dveří obložit obložkovou zárubní. Tyto zárubně mohou být výrazným designovým prvkem v místnosti, ale je nutné je sladit se vzhledem dveří.

Tato pouzdra bývají standardizována, takže je na trhu široká škála typů dveří, ze kterých je možné si vybrat.

Typy pouzder

Standardem je pouzdro určené pro jednokřídlé posuvné dveře, které jsou typické pro komory či ložnice. V případě nutnosti oddělení velkého prostoru například mezi kuchyní a jídelnou se používají pouzdra určená pro dvoukřídlé, symetricky dělené dveře, které se posouvají od sebe. Také je možné pořídit si pouzdro pro dvoje jednokřídlé dveře, které se posouvají směrem k sobě, ty jsou typické pro panelové domy.


Důležitou a velmi ceněnou vlastností posuvných dveří do pouzdra je tedy to, že nepotřebují žádný další prostor směrem do místnosti při otevírání. Na výběr je z velkého množství dekorů i prosklených variant. Naopak drobnou nevýhodou je horší zvuková izolace.

Variantou k posuvným dveřím do pouzdra jsou posuvné dveře na stěnu.

Zorka Horká

Ahoj, jmenuji se Zorka. Už pár let mě baví psát. Ráda píšu na jakékoliv téma. Nejvíce mě baví sledovat nové trendy v bydlení a technologiích. Studuju jako vizážistka v Praze, kde bydlím od roku 2010.

4 komentáře: „Posuvné interiérové dveře do pouzdra

 • 7.5.2017 (17:55)
  Permalink

  Kolik stoji tyto dveře?Nedali jste ceník

  Reagovat
 • 23.5.2017 (15:31)
  Permalink

  Kolik je druhů a typů těchto dveří, a jejich cenová relace. Děkuji.

  Reagovat
  • 23.5.2017 (19:06)
   Permalink

   Dobrý večer,
   počet druhů dveří je veliký, pokud je vztáhnu na produkci Vasco Doors nabízíme 12 modelových řad a u každé v průměru počítejte s 5 modely. Ceny najdete na http://www.grimax.cz

   Petr Šedivý – Grimax

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *