Jak vybrat vhodné posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře

Potýkáte se s problémem klasických dveří? Zabírají dost místa a vy potřebujete více prostoru? Můžete důsledně dveře zavírat nebo je úplně vysadit, ale praktičtějším řešením je pořídit posuvné dveře do interiéru.

Posuvné dveře mohou být na stěnu. Takový typ dveří řeší problém s nedostatkem prostoru jen částečně, protože dveře se posouvají po stěně, tudíž potřebují místo a stěnu nemůžete zastavit nábytkem ani ničím jiným. Pokud tedy chcete vyřešit problém s prostorem definitivně, nejlepším řešením jsou posuvné dveře do pouzdra, to je zabudované přímo ve zdi. Tím pádem nepotřebujete žádný další prostor.


Pouzdra pro posuvné dveře

U pouzder rozlišujeme dva základní typy. Pouzdro do zděné příčky a pouzdro do sádrokartonu. Složitější je to s přípravou pouzdra do zdi, neboť je nutné použít při stavbě mříž a perlinku. Pouzdra zastavěná do sádrokartonu vyžadují přídavné kapsy pro ukotvení sádrokartonových desek.

Pokud je vaším snem dřevostavba a chcete jí vybavit posuvnými dveřmi do pouzdra, tak je nutné použít pouzdra do sádrokartonu. Vybírejte pouzdra určená pro suchou výstavbu.

Naopak pouzdra pro mokrou výstavbu jsou typická pro zděné stavby. Taková pouzdra se umístí přímo do příčky.

Posuvné dveře do pouzdra


Typy posuvných dveří do pouzdra

Při výběru dveří do pouzdra je nutné zohlednit konkrétní typ, ale není nutné se obávat omezeného výběru, protože možnosti trhu jsou rozsáhlé. Do pouzdra lze zasouvat jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře. Dvoukřídlé dveře lze zasouvat do pravé a levé části pouzdra, ale také je lze umístit tak, že budou zasouvané jedním směrem. Takové dveře je vhodné použít tehdy, když chcete oddělit velký prostor, ale nemáte dostatek místa k zabudování pouzder na obou stranách místnosti.

Napsat komentář