Výběr vhodné komody

Bílá komoda

Obsah článku

Komody neboli skříňky jsou velmi praktickým nábytkem, který je vhodný do ložnic, dětských pokojů, obývacích pokojů, ale i do chodeb nebo kuchyní. Jedná se tedy o velmi univerzální nábytek, ale ne do každé místnosti můžete použít stejný typ. Při výběru je velmi důležité vědět, do které místnosti komodu vybíráte a k jakému účelu bude sloužit.


Typy komod

Dva základní druhy komod jsou šuplíkové a kombinované. V šuplíkových komodách je uložení věcí přehlednější. Kombinované komody jsou zase praktičtější, protože se do nich dá schovat téměř všechno. Šuplíkové komody jsou vhodné do ložnic a chodeb, ty kombinované oceníte v dětských nebo obývacích pokojích.

Dřevěná komoda

Šuplíkové komody jsou typické pro ložnice. Využívají se především pro uložení spodního prádla a ponožek. V šuplících je vše přehledně rozděleno a vždy najdete to, co hledáte. Při výběru šuplíkových komod dbejte na kvalitní kovové pojezdy, aby vysouvání a zasouvání šuplíků bylo tiché a bez problémů.

Kombinované komody se mohou použít místo klasického prádelníku. Šuplíky poberou menší věci, skříňky ty větší jako třeba povlečení nebo ručníky.

Prosklené komody slouží k uložení věcí, které mají být vidět, např. skleničky, ozdobné předměty, dárkové předměty, knížky, apod. Nejčastěji se používají v obývacích pokojích.

Výběr komody

Při výběru té správné komody je nutné myslet na její výšku, šířku a hloubku. Důležitý je i výběr vhodného materiálu, ten by měl ladit s ostatním nábytkem v místnosti.

Komody jsou čím dál tím oblíbenější. Jedná se o praktický kus nábytku, který je zároveň pěkným bytovým doplňkem. Komody s moderním designem z kvalitních materiálů jsou skvělou variantou, jak rozšířit úložný prostor v bytě.


Komoda se šuplíky

Napsat komentář