Jak vybrat tažné zařízení?

Tažné zařízení za auto

V současné době sice existují autopůjčovny, které poskytují vozidla včetně přívěsných vozíků. Pokud však přepravujete materiál, zahradní techniku či nábytek velice často, vyplatí se vám investovat do vlastního tažného zařízení. Jestliže nemáte na automobilu tažné zařízení, nevadí, protože si ho můžete nechat dodatečně namontovat. Záleží však na tom, jaký typ tažného zařízení potřebujete. Všechno se odvíjí od toho, jak často ho budete využívat a také k jakému účelu.

Při výběru tažného zařízení je nezbytné zohlednit, pro jaký automobil ho potřebujete, protože co automobil, to jiné požadavky na tento prvek. Důležité je tedy vědět, jaký model vozidla máte, jaký je jeho rok výroby a podobně. Obecně sice platí, že pro vozidla bývá schváleno i více typů tažných zařízení, ale zákon schválnosti funguje. Třeba byste se zrovna trefili do toho špatného.

Jaké varianty tažného zařízení existují?

Vybrat si můžete ze dvou základních druhů. První možností je tažné zařízení nainstalované na vozidle napevno, což znamená, že ho nemůžete odejmout. Vyplatí se zejména majitelům vozidel, kteří často za sebou tahají vozík či obytný přívěs. Jestliže však používáte tažné zařízení jen jednou za čas, raději sáhněte po odnímatelné verzi, ale počítejte s tím, že na ni nenamontujete například nosič kol. V takovém případě byste si museli pořídit ještě zvlášť zařízení určené přímo na nosič kol. Více informací najdete na webu tazne-rameder.cz

Jak je to, když za sebou taháte přívěs?

Pohlídejte si maximální hmotnost přívěsu, ať už brzděného či nebrzděného. Dalším důležitým parametrem je hmotnost celé jízdní soupravy, neboť u některých automobilů bývá menší než součet maximální celkové hmotnosti vozidla a přívěsu.

Ještě než připojíte přívěs, přečtěte si návod k obsluze, v němž máte uvedeno všechno potřebné, například na jakou hodnotu nahustit pneumatiky či jak nainstalovat dodatečná zpětná zrcátka.

Napsat komentář