Jak vybrat myčku na nádobí, abyste neprohloupili?

vestavěná myčka

V současné době existuje nespočetné množství spotřebičů, jejichž úkolem je usnadnit a urychlit domácí práce. Jedním takovým pomocníkem je myčka na nádobí, která vám ušetří čas, vodu, ba dokonce i energii. Věděli jste například, že na jedno mytí nádobí spotřebujete v průměru deset litrů vody? S myčkou na nádobí docílíte konečně nižších faktur za vodu. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak ji vybrat, abyste nebyli zklamaní.

Volně stojící, nebo vestavěná?

V první řadě byste si měli rozmyslet, zda má být myčka volně stojící, nebo zabudovaná. Velkou výhodou je, že vestavěná myčka se stane nenápadnou součástí kuchyně, a tak nikdo ani nepozná, že vůbec takového pomocníka máte. Ovládací panel u zabudovaných variant bývá zpravidla na horní hraně dveří. Pokud máte malé ratolesti, dbejte na to, aby měla myčka na nádobí také dětskou pojistku.

Čtěte informace na energetickém štítku

Stejně jako každý domácí spotřebič, tak i myčka má na sobě nalepenou cedulku s důležitými parametry. Jestliže je na energetickém štítku napsáno A+++, znamená to, že myčka disponuje nejvyšší energetickou úsporností. Stejně tak by vás měla zajímat hlučnost přístroje, protože trendem posledních let jsou propojené obývací místnosti s kuchyní, a tím pádem by byl nesmysl mít hlučnou myčku, přes kterou by nešel slyšet zvuk televizoru. Sehnat se dají bez problémů myčky s hlučností menší než 45 decibelů, které nejdou při chodu takřka vůbec slyšet.

Zaměřte se i na kapacitu

Dále u každé myčky najdete informaci o tom, kolik jídelních souprav dokáže pojmout. Do užších modelů s šířkou 45 centimetrů se vleze osm až devět sad nádobí, zatímco do širších myček s šířkou 60 centimetrů vložíte klidně i dvanáct až patnáct jídelních souprav.

Pokud vezmeme v potaz konkrétní model, například vestavěnou myčku nádobí ComfortLift AirDry o šířce 60 centimetrů od značky AEG, tak do ní se vleze bez problémů 13 jídelních setů.

Jaké programy myčky nabízí?

Samozřejmě co model, to jiné programy. Výše zmíněná myčka například nabízí standardní mytí horkou vodou o teplotě od 45 °C do 70 °C. Vybrat si můžete ekologický program, případně extra tichý, intenzivní či rychlý.

Další chloubou vestavěné myčky od společnosti AEG je technologie AirDry, která maximalizuje výkon sušení cirkulací vzduchu, aniž by bylo spotřebováno příliš mnoho energie. Před koncem sušícího cyklu se mírně pootevřou dveře myčky, aby do jejích útrob pronikl vzduch, jenž nádobí dosuší, a tak se nestane, že by na miskách či skleničkách byly kapky vody.

Dnešní trh navíc nabízí různé doplňky, přípravky a příslušenství do myčky, jako jsou držáky sklenek, různé spreje na čištění, odvápňovače a odstraňovače mastnoty.

Napsat komentář