Jak vybrat správné lehátko do kosmetického či masážního salonu?

Kosmetické či masážní služby rozhodně patří k oblastem podnikání, které vyžadují jistou počáteční investici. Především je potřeba sehnat reprezentativní prostory, k pohledu ne, říká se k obrazu a nakoupit vybavení. Nejdražšími položkami bývají různé kosmetické přístroje a také lehátka.

Nabízí se samozřejmě varianta pořídit si do začátku bazarové zboží. Jenže lidí, kteří by jen tak inzerovali kvalitní masérské lehátko, je docela málo. Když už se najdou, často jej prodávají proto, že si sami koupili nové. A to se nikdy nestane jen tak bezdůvodně. Starému lehátku se loupe potah, nebo nefunguje polohování. Máte zapotřebí kupovat něco takového?

Investujete na dlouhou dobu

Ceny se různí. Například nemocniční lehátka s velkými možnostmi nastavování a polohování bývají třeba i o desítky tisíc korun dražší než obyčejné masérské modely. Jestli se vám vyplatí investovat do pokročilých funkcí, si musíte vyjasnit sami. Možnost polohování se zrovna do kosmetických salónů určitě hodí. Jsou zákroky, které se lépe dělají vleže, jiné zase vsedě, někdy je potřeba si pacientku posunout výše, nebo naopak níže.

Vyrábí se přímo kosmetická lehátka

Podíváte-li se na web nějaké specializované firmy, určitě najdete rozdělení lehátek dle použití. Například firma Resi to přesně takhle má. Snadno si tedy najdete kategorii „Kosmetik“. Všimněte si ale, že třeba takový model Jordan A1 je zařazen zároveň mezi vyšetřovací lehátka. Kategorií se tedy inspirujte, nicméně neomezujte. Vyberte si, co vám bude vyhovovat.

Zabijte nemocniční nudu

Vyšetřovací lehátka mívají často onu nemocniční zelenou barvu. Ta se však do kosmetických a masážních salónů absolutně nehodí. Výrobci to naštěstí chápou, a tak najdete i modely ve veselejších barvách. Žlutá, červená, případně jednoduše elegantní bílá. Jen se vyhněte tomu, aby se u vás zákazníci cítili jako ve sterilní nemocnici.

Napsat komentář