Přístroje pro zdraví

Pravdou je, že na trhu je spousta zaručeně nepostradatelných přístrojů, bez kterých se při přípravě pokrmů přece nikdo nemůže obejít. A v rámci snahy o zdravé stravování to platí dvojnásob! Nutno však podotknout, že značná část takových „pomocníků“ slouží svému účelu pouze chvíli, neboť jejich používání je zdlouhavé, údržba náročná nebo jednoduše nenabízejí tak dobrý výsledek, jaký slibovala poutavá reklama. Jak se tedy nespálit a pořídit si pouze takové pomocníky, na které nebude na vaší kuchyňské lince pouze sedat prach?

Snadná údržba, obsluha a spolehlivost

V první řadě dbejte na jednoduchou údržbu a obsluhu. Některé přístroje sice nabízí až neuvěřitelné množství funkcí, o to náročnější však může být jejich obsluha, takže nejeden majitel si jejich časté používání záhy rozmyslí.

Tím samozřejmě nechceme říct, že se máte vyhýbat nejrůznějším novinkám, které vám práci v kuchyni usnadní. Právě naopak! Rozhodně se vyplatí zkoušet nové věci. Právě v případě zdravého stravování vám takový přístroj pomůže překonat počáteční obtíže a také vás může motivovat k dalším pokusům v rámci zdravého vaření a stolování. Raději však investujte do kvalitních přístrojů, jejichž údržba vás nebude okrádat o drahocenný čas. V této souvislosti rozhodně stojí za zmínku čím dál oblíbenější smoothie makery, které během minuty vyrobí lahodnou svačinku plnou energie a důležitých živin. Stranou pozornosti by neměly zůstat ani kvalitní, výkonné odšťavňovače, které si v sezóně poradí s velkou úrodou ovoce i zeleniny a v zimě vám zajistí dostatek vitamínů.

Zapomenout nesmíme na kvalitní klíčící misky  nebo klíčidla semen, ve kterých si vypěstujete lahodné a svěží klíčky z luštěnin, ořechů i semínek.

Na jaké přístroje pro zdraví nedáte dopustit?

Napsat komentář