3 tipy, jak se nebát chřipky a nachlazení díky silné imunitě

Zimní období je plné nemocí a nachlazení. Není se čemu divit, protože náš organismus dostává zabrat po všech stránkách. Venku málo svítí slunce, ze kterého čerpáme energii, a s čerstvou zeleninou a ovocem to také není nejlepší. Jak tedy posílit imunitní systém a uchránit se před chřipkou a nachlazením?

Nepodceňujte zdravé stravování

Ani v zimě není dobré zapomínat na zásady zdravého životního stylu. Tentokrát to neděláme ani tak kvůli tomu, abychom dobře vypadali v plavkách, ale především, abychom podpořili naše zdraví. Snažte se do svého jídelníčku zařazovat ovoce, zeleninu, ořechy a kvalitní bílkoviny v co největší míře. Zkoušejte, po jakých jídlech se cítíte dobře, a nebojte se experimentovat s novými chutěmi.

Doplňte vitamíny a minerály

Pro podporu imunity jsou kromě klasických vitamínů a minerálů důležité i další doplňky stravy. Jde například o přípravek s obsahem česneku ALLICOR Super. V kritickém období se tedy nebojte zapojit do jídelníčku i multivitamínové či další specializované přípravky. Nemusíte je ani složitě hledat, protože jsou k objednání na internetové lékárně, odkud vám dorazí rovnou na vybranou adresu.

Přírodní pomocníci

Pokud na sobě začnete pociťovat první příznaky, že se necítíte ve své kůži, přichází na řadu přírodní pomocníci, kteří obsahují nejrůznější účinné látky pro efektivní boj s bakteriemi a viry. Udělejte si bylinkový čaj se zázvorem a citrónem. Klidně přidejte i med. Do boje pozvěte třeba i šťávu z cibule nebo z černé ředkve. Chuť je to sice hnusná, ale stejně jako se to nebude líbit vám, tak ještě menší radost budou mít všechny patogeny snažící se vyvolat nemoc. Jakmile se však nemoc začne projevovat silněji, je lepší navštívit lékaře, který vám doporučí léčbu a opatření vhodná pro konkrétní problém.

Napsat komentář