Jak vybrat obývací stěnu

Zařizujete si nový obývací pokoj nebo chcete obnovit ten stávající? Chcete novou obývací stěnu a z nepřeberného množství nabídek na trhu si neumíte vybrat? Nejprve si musíte stanovit, co od obývací stěny očekáváte. Jde vám především o moderní design nebo potřebujete uložit velké množství věcí. Chcete mít v obýváku knihovnu, velké nebo malé skříňky, šuplíky nebo otevřené komody? To vše je dobré si rozmyslet, než začnete obývací stěnu vybírat. Další faktory výběru obývací stěny jsou barva, styl a velikost.


Barva obývací stěny

Barva obývací stěny by měla ladit jak s podlahou, tak stěnami. Takovým nepsaným pravidlem je, že k tmavší podlaze se vybírají spíše světlejší obývací stěny a naopak. Nábytek pak lépe vynikne. Barva stěn musí být také v souladu s barvou obývací stěny, ale měla by jí nechat vyniknout, nejlepší barvou stěn je bílá, případně světlé pastelové barvy.

Styl obývací stěny

Provedení obývací stěny by mělo ladit i s dalším nábytkem v obývacím pokoji, a to především se sedací soupravou a konferenčním stolkem. Celkový styl by měl ladit i s dalšími místnostmi. K těm levnějším materiálům patří lamino, MDF nebo dýha. V současné době je velmi populární kombinace základních materiálů s kovy, takový nábytek vypadá luxusně a nezruinuje vaší peněženku. K tomu dražšímu patří rustikální nábytek z masivu.


Velikost obývací stěny

Při umisťování obývací stěny byste měli mít na paměti, že z každé strany by měl zůstat alespoň jeden metr volného prostoru. Rozmyslete si, kolik skříněk a poliček opravdu potřebujete, ať zbytečně nepořídíte větší stěnu. Současným trendem je zastavit co nejméně plochy, tak aby obývací pokoj působil vzdušným dojmem.

Výběru obývací stěny věnujte dostatečnou pozornost, protože jde o nábytek, který ve vaší domácnosti bude delší dobu.

Napsat komentář