Posuvné dveře: Optimální řešení nejen pro malé interiéry

Chystáte se stavět nový dům, případně rekonstruovat stávající nemovitost či byt? Ať už jste se ocitli v jakékoli ze zmiňovaných situací, nejspíše budete přemýšlet o všech aspektech vybavení objektu. Velmi důležitou roli hrají bezesporu také interiérové dveře. Právě ony dodávají vnitřním prostorám na eleganci a patří mezi maximálně funkční prvky. Jaké jsou hlavní přednosti tohoto typu dveří? Které druhy existují a na jakou společnost se v případě jejich nákupu a následného umístění do interiéru domu obrátit? Nepřestávejte číst, odpovědi na všechny tři otázky určitě dostanete v následujících řádcích.

Maximální úspora prostoru v interiéru

Posuvné dveře do malých prostor

Hlavní předností posuvných dveří je bezesporu jejich schopnost ušetřit místo. U klasických dveří otevíraných na jednu či druhou stranu je zapotřebí počítat s tím, že zaberou prostor okolo. Postavení jakékoli skříně, květináče nebo čehokoli do dané výseče je fakticky nereálné. Posuvné dveře ušetří klidně až jeden metr čtvereční užitné podlahové plochy. V malých místnostech a chodbách neexistuje lepší řešení. Elegantní úspora místa je zaručená.

Efektivní rozdělení jednotlivých místností

Závěsné dveře

Potřebujete místnosti rozdělit co možná nejdiskrétněji? Pak zvolte právě velké posuvné dveře. Když se kompletně otevřou, vytvoří se velký otevřený prostor, díky kterému se elegantně propojí jednotlivé místnosti. Jestliže do takovéhoto interiéru člověk vstoupí, získá dojem mnohem většího a světlejšího prostoru. Moderní pojetí dveří v různých dekorech jistě padne k výmalbě a ostatnímu nábytku.

Nástěnné, nebo skryté?

Tuto otázku je zapotřebí zodpovědět ještě před tím, než začnete se stavbou nového domu. Při rekonstrukci je to jedno, nicméně posuvné dveře do pouzdra budou vyžadovat mnohem větší zásahy do interiéru a poté pochopitelně i úklid. Na oba typy dveří se podíváme podrobněji.

Nástěnné dveře a jejich montáž

Posuvné dveře

Systém uchycení těchto dveří je velmi důmyslný. Pohybují se ve specifické kolejnici z hliníku, jež je připevněna ke stěně. Kolejnici překrývá garnýží, v níž je integrován dorazový hranol. Systém se aplikuje přímo na zeď, případně lze volit elegantní kombinaci s obložkovou zárubní. Na podlaze žádné kolejnice nebo něco podobného nenajdete a dekor dveří i obložení lze volit dle libosti.

Dveře ukryté ve stěně

U těchto dveří je zapotřebí brát v potaz především přítomnost specifického pouzdra, jež se musí integrovat do stěny. U novostavby se vše řeší ve fázi hrubé stavby. U starších domů je zapotřebí větších bouracích prací. Tradičně jsou tyto ladné a tiché dveře v šířce od 70 do 100 cm. Dvoukřídlé mohou mít rozměry až 2×90 cm. Pro menší nápadnost není problém ke dveřím zakoupit i bezzárubňová pouzdra.

 

Obraťte se na specialisty

Líbily by se vám posuvné, případě šoupací dveře? Pak se určitě můžete spolehnout na společnost Erkado, která dveře prodává a má s jejich realizací spousty zkušeností.

Napsat komentář