Jak vybrat moderní a praktickou obývací stěnu

Obývací stěna

V obývacím pokoji trávíme společné chvíle s rodinou. Vítáme v něm návštěvy, rozbalujeme vánoční dárky, sledujeme televizi, čteme knihu a odpočíváme po náročných pracovních dnech. Obývací pokoj by měl být útulný a vybavený elegantním, a přitom užitečným nábytkem. Nesmí chybět pěkný konferenční stolek, stěna do obýváku, sedací souprava i moderní osvětlení.


Pár tipů vždy potěší

Myslete na to, že musí být obývací stěna reprezentativní i praktická. Určitě byste měli zohlednit také barvu obývacího pokoje. To má na celkový dojem velký vliv. Mnoho lidí se přiklání k bílé barvě, protože je čistá a zároveň opticky zvětšuje místnost. Nutno říci, že je bílá pro někoho studená jako psí čumák, proto má v lásce veselejší odstíny. Nicméně se nedoporučují příliš tmavé tóny, člověk se v jejich objetí může cítit poněkud depresivně. V posledních letech si lidé zamilovali pastelové barvy, díky nim se budete cítit jako na obláčku.

moderní obývací stěna

Na velikosti záleží

Před výběrem obývací sestavy se zaměřte také na velikost pokoje, kde se bude nacházet. Do malých panelákových bytů přijdou vhod menší modely, interiér velkého rodinného domu je jako stvořený pro prostornější produkty. Někomu se líbí obývací stěny s mnoha vitrínami, prosklením a otvorem na televizi, jiný dává přednost jednoduchosti, eleganci a jednobarevnému provedení.

Materiál a styl v hlavní roli

Mezi nejdůležitější kritéria výběru obývací sestavy patří zohlednění materiálu. Levnějšími možnostmi jsou lamino, foliovaná MDF, dýha. Nejkvalitnějším materiálem je masiv. Pokud zvýrazníte stěnu do obýváku kovovými a skleněnými doplňky, máte před sebou trendy kus nábytku. Rustikální, luxusní, stylový anebo levnější, záleží jen na vašem gustu. Poslední dobou se v českých domácnostech objevují obývací stěny bílé, červené a černé barvy. Nechybí ani zabudování osvětlení.

Napsat komentář