Šatní skříň patří do ložnice

moderní šatní skříň

Nemáte-li ve svém bytě dostatek prostoru na šatnu, často se stane, že skříně doslova přetékají oblečením a je těžké v nich cokoliv najít. Správný výběr šatních skříní ovšem výrazně pomůže. Umístěte je do ložnice, abyste mohli hned po probuzení začít vybírat.

Ložnice je místem pro odpočinek

Úvodem je třeba říct, že ložnice by se rozhodně neměla stát skladištěm nepotřebných věcí. Přece jen jde o místnost, v níž byste se měli v prvé řadě cítit příjemně a odpočinout si po náročném dni. Proto je třeba ji zařídit tak, aby byla útulná, ale nepůsobila stísněně. Milovnice oblečení ovšem nemusí zoufat, chytře zvolený nábytek efektivně vyřeší nedostatek prostoru, aniž by negativně ovlivnil vzhled místnosti. Tomuto účelu nejlépe poslouží vestavěné skříně, které se mohou táhnout podél celé stěny. Jsou moderní, stylové a vytvoří hodně úložného prostoru, zvláště pokud využijete celou výšku místnosti.


Několik tipů na výběr šatní skříně

Jste na štíru s prostorem? Majitelům malých bytů můžeme doporučit šatní skříně s posuvnými dveřmi, které nevyžadují místo na otevírání. Postel či jiný nábytek tak může stát velmi blízko a stejně vám zbude ulička na bezpečné procházení ložnicí. Spojení příjemného s užitečným představují šatní skříně se zrcadlem, u nějž se ráno budete moci upravit. Nebudete si tak potřebovat nechávat místo na volně stojící zrcadlo a prostor se opticky rozšíří. Pozornost věnujte i vnitřku skříně. Dobrá vestavná skříň je vybavena propracovaným úložným systémem, v němž se vyznáte. Lze ji také vybavit světlem, takže od sebe snadno odlišíte i černé kousky. V nabídce máme i mnoho doplňků pro ještě snadnější uspořádání: drátěné police a koše na prádlo, sklopné tyče, police, kalhotovníky, kravatovníky…

A co materiál?

Volba materiálu je ovlivněna především částkou, již jste ochotni do nové šatní skříně investovat. Z levnějších variant je populární lamino, které nabízíme v širokém spektru zajímavých dekorů a povrchových úprav. Oceníte jeho snadnou údržbu a dlouhou barevnou stálost. Ve střední třídě se nacházejí fóliové skříně. I zde máte na výběr z mnoha nádherných alternativ a opět si užijete bezproblémové údržby. Existují i povedené imitace dřevin, jež jsou při nalakování téměř k nerozeznání od originálu. Dalším stupněm je dýha, tedy tenká vrstva dřeva na dřevotřískové desce, která se právě při výrobě povrchů skříní uplatňuje velmi často. Na konci spektra pak stojí dřevěný masiv, jehož oblíbenost stále strmě stoupá. Luxusní vzhled a výborné vlastnosti, k nimž patří mimořádná odolnost a dlouhá životnost, vyváží vyšší cenu skříní z masivu. Sledujte naše akce, v jejichž rámci si můžete levně pořídit i masivní nábytek.

Napsat komentář