Výběr rohových lavic

Pokud jste se rozhodli dát přednost rohové lavici před klasickým stolem se židlemi, měli byste vědět, podle čeho si takovou lavici do kuchyně vybrat.


Velikost rohových lavic

Typickým příkladem rohové lavice je ta s jednou delší a jednou kratší stranou. Ta kratší odpovídá rozměrům stolu. Její výška je stejná jako židle, tedy 45 centimetrů. Dále je důležitá výše sedáku a především hloubka sedu, která se volí podle délky stolu a počtu osob.

Při prvním posouzením se rohové lavice mohou zdát velké, a proto o nich lidé bydlících v bytech velmi často ani neuvažují. Opak je ale pravdou a rohové lavice dokážou využít prostor mnohem lépe, navíc disponují úložným prostorem, kterého není nikdy dost.

Pohodlí rohových lavic

Pokud půjdete do krámu nebo budete vybírat rohové lavice na internetu, nejčastěji používané materiály jsou dřevo, lamino nebo kov. Existují však i různé kombinace zmíněných materiálů.


Nejvíce kupovanými lavicemi jsou ty celodřevěné z masivu. Na první pohled jsou čistější a dle typu zpracování jsou použitelné v různých interiérech od rustikálního až po moderní. Do moderních interiérů se spíše hodí rohové lavice bez okrasného vyřezávání. Pokud jde o pohodlí, je nezbytné pořídit si čalouněné rohové lavice, mohou být látkové, koženkové nebo kožené. Pokud si nevyberete mezi těmi čalouněnými, jsou k dispozici lavice opatřené volnými polštáři nebo podsedáky, které sezení zpříjemní.

Nevyberete-li si ze standardní nabídky, můžete si nechat udělat rohovou lavici přesně podle svých představ a nechat si jí vyrobit na míru. Při výběru je důležité myslet na jednoduchost údržby a čištění.

Rohové lavice se dají koupit samostatně, ale vystavujete se riziku, že stůl nebude s lavicí ladit, proto je lepší koupit ucelený set, tedy lavici včetně stolu, případně doplňující taburety ve stejné barvě, aby byl celek dokonale dotvořen, ať už je v městském nebo venkovském stylu.

Napsat komentář