Standardní typy křesel a dvojkřesel

Máte-li menší byt nebo pokoj, a přesto byste chtěli pohodlně sedět, ideálním řešením jsou křesla či dvojkřesla. Tyto výrobky provázejí lidstvo již po celá staletí. Během vývoje sice změnily svou podobu a funkci, ale vždy budou základním kamenem každého bytu – obývacího pokoje.


Židlo-křeslo

Při pohledu na některá křesílka člověk občas váhá, na co se to vlastně dívá. Je to ještě židle nebo už křeslo? Některá subtilní křesílka se v interiérech často objevují v počtu čtyř, šesti a někdy i více kusů například kolem jídelního stolu. Bývají vybavena područkami nebo i tvarované z jednoho kusu tak, že si o ně můžete částečně opřít záda i předloktí. Nebývají však určena na odpočinek ani na dlouhé sezení.

Křeslo pro pohodlné čtení

K pohodlnějšímu a delšímu sezení nemusí sloužit zrovna klasický ušák, na který nedá mnoho lidí dopustit. Čtenářská křesla jsou většinou skloněna do pohodlného polosedu. U ušáku je výhoda, že si hlavu můžete opřít o boční oblouky. A pokud si ke svému ušáku pořídíte i taburet, pohodlí pro dlouhé sezení bude zaručeně dokonalé.

Rozkládací křesla


Rozkládací křesla najdou místo v menších bytech, ale třeba i v pracovně nebo pokoji pro hosty. Přes den si v nich posedíte a večer z nich jednoduchým pohybem vytvoříte lůžko pro příležitostné spaní. Nevýhodou může být, že křesla jsou těžší, dražší a většinou vypadají mohutněji. Při nákupu si vyzkoušejte rozkládací mechanismus. Rozkládání by mělo být co nejsnadnější. V některých křeslech se dokonce ukrývá menší úložný prostor.

Dvojkřeslo

Dvojkřeslo tvoří pomyslné jádro každého obývacího pokoje. Dvoumístné pohovky se díky své velikosti příjemně hodí do menších obývacích pokojů, kde poslouží stejně dobře jako velké rohové sedačky a poskytnou vám dostatek pohodlí pro sledování televize i posezení s rodinou nebo přáteli. Sdílená radost, dvojnásobná radost!

Napsat komentář