Jak na výběr nábytku do jídelny?

Mnoho lidí význam jídelny podceňuje. V malých panelákových bytech je uspořádání nábytku v jídelním koutě někdy problém, ale v rodinných domech se můžete vyřádit. Klíčem k úspěchu je moderně řešený interiér, ve kterém se celá rodina i případné návštěvy cítí dobře.

Kdo má stůl a židli, ten bydlí

Moderní a kvalitní nábytek do jídelny je základ. Lze hovořit o rohové lavici s úložným prostorem, jídelním stole a pohodlných židlích, stoličkách a taburetech, příbornících či barových židlích. Do početnějších rodin je nutné dbát na dostatečně velký jídelní stůl. Vždy je lepší koupit větší model. Pro čtyřčlennou rodinu je ideální stůl s šesti místy. Vždyť na něj dáváme nejen talíře s příbory, ale také mísy s pokrmy, dekorace, svíčky, vázy anebo konvičku s čajem. Více znamená v tomto případě nejlepší variantu. Lidé se na sebe přeci nechtějí tlačit. Moderní stůljídelní židle je dobré umístnit do prostoru. Neměly by být v rohu ani natlačené ke zdi. Do menších bytů sedne čtvercový stůl, do větších interiérů zase oválný, obdélníkový i kulatý kousek.

Moderní sestava do jídelny.
Atraktivní jídelní set 6 + 1.

Do malých bytů patří rohové lavice

Pokud si myslíte, že mají rohové lavice s úložným prostorem období své největší slávy za sebou, mýlíte se. Dalo by se říci, že jsou nepostradatelné v panelákových kuchyních. Rohové lavice nabízejí neskutečnou úsporu místa, a navíc se na ně vejde mnoho členů domácnosti. Využívají roh místnosti, nemusejí se od nich odsouvat židle a jsou k dostání v mnoha designech. Pro starší jedince se hodí klasické modely s čalouněním, do moderních rodin sednou trendy kousky s koženými, chromovými, plastovými i skleněnými prvky.

Rohová jídelní sestava.
Luxusní sestava do jídelny.

Kde koupit?

Pokud potřebujete nový nábytek do jídelny, podívejte se na Dona-shop.cz! Právě tam najdete nepřeberné množství jídelních stolů, židlí, rohových lavic i barových stoliček a pěkných doplňků za prima ceny.

Napsat komentář