Jak má vypadat koupelna, ve které si odpočinete?

Koupelnový nábytek za skvělé ceny.

Dobít si baterky po náročném dni v koupeli s éterickým olejem a mořskou solí je snem každého z nás. Muži se teď možná mračí, že nic tak málo chlapáckého by nikdy neudělali. Ale pravda je, že jak jednou relaxační koupel okusíte, už nikdy nebudete chtít jinak. Pojďme se teď společně podívat na to, co vše v koupelně tvoří kouzlo připomínající wellness.

Koupelnový nábytek tvoří atmosféru

Jistě si většina z vás asi teď říká, že jednoznačně o pohodlí v koupelně rozhoduje vana. Samozřejmě musí být dostatečně velká. Zaměřme se spíš na to, co lahodí našemu oku. Když přijdete do lázní, uchvátí vás také víc design interiéru než velikost bazénu. Stejně tak naše koupelna vhodná k odpočinku má být na první pohled hezká a útulná. Žádný chaos ani nepořádek. Vše musí mít své místo a k tomu nám pomohou koupelnové sestavy a skříňky pod umyvadlo. Pokuste se však i ve skříňkách udržovat pořádek pomocí různých doplňujících organizérů. Nemusíte být nutně specialista na feng shui, abyste se cítil v nepořádku nervózní. Klid a pohodu vyvolávají volné čisté plochy, na které můžete třeba postavit kapradinu nebo jinou květinu, jež má ráda vlhko. Pro navození příjemné atmosféry nezapomínejte ani na svíčky, i pro ty udělejte v koupelně místo stejně jako pro vaši oblíbenou knížku.

Praktická koupelna
Moderní koupelna

Jakou barvu zvolit do koupelny?

Skříňky do koupelny elegantně vyřeší problém s úložným prostorem i v malé koupelně. Při výběru koupelnového nábytku byste se měli zaměřit nejen na jeho rozměry, ale i na barvu nábytku. Všeobecně se dá říct, že s bílou asi vedle nešlápnete, jen dejte pozor, ať nepůsobí příliš chladně ve větších koupelnách. Do malých koupelen se zase vyvarujte nákupu černých skříněk, tmavá barva prostor ještě víc stísní. Trendy jsou přírodní motivy, imitace dřeva, kamenů nebo žuly. Přírodní materiály i jejich napodobeniny navozují pocit uvolnění. Bohužel i ony lépe vyniknou ve větší koupelně.

 

Napsat komentář