Všichni míří do oblak. Přidáte se?

Kdo v dnešní době ještě nezažil seskok padákem, nebo aspoň let horkovzdušným balonem, jako by ani nežil. Toho, že jsme schopní se vznést do oblak a užívat si pohled na svět z ptačí perspektivy, může využít každý. Ceny nejsou až tak hrozné, případně si můžete letecký zážitek přát od rodiny třeba k narozeninám.

Vznášet se v oblacích bylo snem lidí už odpradávna. My máme to štěstí, že žijeme v 21. století, kdy se jedná o vcelku běžnou záležitostí. Svět denně křižují letadla mířící z jedné destinace do druhé. Sedět v dopravním letadle a skočit si padákem je ovšem něco úplně jiného. Letecké zážitky vás nadchnou.

Jste spíš romantik, nebo dobrodruh?

I ve vzduchu je tohle důležité. Romantik se bude cítit jako v sedmém nebi při letu balonem. Užije si výhled na krajinu, na západ či východ slunce a pomalé plynutí vzduchem. Do balonu je navíc možné vzít si ještě někoho, koho máte rádi, a celý zážitek absolvovat s ním.

Naopak dobrodruh by měl vyzkoušet spíš něco akčnějšího. Jako první se nabízí seskok padákem. Udělat krok z bezpečí letadla do prázdna chce rozhodně velký kus odvahy. Ten let volným pádem ale každopádně stojí za to. A plachtění s padákem taktéž.

Nemáte někoho takového ve svém okolí?

Možná patříte do skupiny lidí, které do vzduchu nic nedostane. Bojíte se výšek, máte strach z volného pádu, bojíte se, že by se horkovzdušný balon mohl zřítit. Všechny tyto obavy jsou sice zbytečné, ale k tomuto zjištění si musí každý dospět sám. Jestli jde i o váš případ, popřemýšlejte, zda nemáte nějakého leteckého nadšence ve svém okolí. Zážitky jsou totiž dost často mnohem lepší než fyzické dárky a seskok padákem jako dárek pro odvážné je rozhodně skvělý nápad. A že je příliš drahý? Domluvte se ve více lidech a překvapte obdarovaného. Jeden pořádný dárek je lepší než několik menších. Na první seskok se vzpomíná celý život.

Napsat komentář