Všichni míří do oblak. Přidáte se?

Kdo v dnešní době ještě nezažil seskok padákem, nebo aspoň let horkovzdušným balonem, jako by ani nežil. Toho, že jsme schopní se vznést do oblak a užívat si pohled na svět z ptačí perspektivy, může využít každý. Ceny nejsou až tak hrozné, případně si můžete letecký zážitek přát od rodiny třeba k narozeninám.

Vznášet se v oblacích bylo snem lidí už odpradávna. My máme to štěstí, že žijeme v 21. století, kdy se jedná o vcelku běžnou záležitostí. Svět denně křižují letadla mířící z jedné destinace do druhé. Sedět v dopravním letadle a skočit si padákem je ovšem něco úplně jiného. Letecké zážitky vás nadchnou.

Jste spíš romantik, nebo dobrodruh?

I ve vzduchu je tohle důležité. Romantik se bude cítit jako v sedmém nebi při letu balonem. Užije si výhled na krajinu, na západ či východ slunce a pomalé plynutí vzduchem. Do balonu je navíc možné vzít si ještě někoho, koho máte rádi, a celý zážitek absolvovat s ním.

Naopak dobrodruh by měl vyzkoušet spíš něco akčnějšího. Jako první se nabízí seskok padákem. Udělat krok z bezpečí letadla do prázdna chce rozhodně velký kus odvahy. Ten let volným pádem ale každopádně stojí za to. A plachtění s padákem taktéž.

Nemáte někoho takového ve svém okolí?

Možná patříte do skupiny lidí, které do vzduchu nic nedostane. Bojíte se výšek, máte strach z volného pádu, bojíte se, že by se horkovzdušný balon mohl zřítit. Všechny tyto obavy jsou sice zbytečné, ale k tomuto zjištění si musí každý dospět sám. Jestli jde i o váš případ, popřemýšlejte, zda nemáte nějakého leteckého nadšence ve svém okolí. Zážitky jsou totiž dost často mnohem lepší než fyzické dárky a seskok padákem jako dárek pro odvážné je rozhodně skvělý nápad. A že je příliš drahý? Domluvte se ve více lidech a překvapte obdarovaného. Jeden pořádný dárek je lepší než několik menších. Na první seskok se vzpomíná celý život.

Jak se vám článek líbil?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *