Nakupujte vchodové dveře do bytu? Tyto 3 aspekty nepodceňte!

Zdá se vám, že vchodové dveře u vašeho bytu už nejsou nejmodernější a zrovna dvakrát by vás neochránily? Možná nejde o klam, ale o tvrdou realitu. Zvláště v bytových jednotkách, které jsou původní, nebyly dveře měněny třeba i 20 a více let. Zkrátka mají svou životnost již za sebou. Právě z těchto důvodů se vyplatí popřemýšlet o nákupu nových. My jsme si pro vás připravili 3 nejdůležitější kritéria, podle nichž byste měli při pořizování nových dveří postupovat. Samozřejmě dáme tip i na jeden konkrétní model.

Bezpečnost na prvním místě

V dnešní nejisté době je zapotřebí myslet zejména na své vlastní bezpečí. I proto se informujte na bezpečnostní prvky, jimiž se dveře vyznačují. Patřit by měly minimálně do 2. bezpečnostní třídy. Výborné jsou i zesílené panty a v neposlední řadě také trnový mechanismus eliminující vypáčení. Nezapomeňte ani na pevné zárubně, optimálně vyrobené z kovu.

Tepelná a zvuková izolace

Určitě sami víte, jak se především v panelových domech rozléhá zvuk. S tenkými vchodovými dveřmi byste slyšeli úplně všechno a na klid spojený s tichem už by prostor nebyl. Z toho důvodu volte dveře, které mají propustnost hluku minimálně kolem 30 dB. Jinak myslete i na to, aby vás vchodové dveře ochránily před chladem, který proniká z chodby.

Tolik potřebný design

Vzhledově dnes není problém volit jakýkoli model v libovolném odstínu. Hodně oblíbené jsou především tuzemské dřeviny typu buku nebo ořechu. Hezky vypadají dveře s poněkud výraznější texturou dřeva. Když se ke všemu ještě přidá elegantní kování vyrobené z hliníku či nerezu, není co řešit.

Vchodové bytové dveře OPAL Plus plné

Dlužní nezůstaneme ani konkrétní tip na bytové vchodové dveře. Výbornou volbou jsou vchodové bytové dveře OPAL Plus Plné spadající do 2. bezpečnostní třídy dle platných norem ENV. Vyznačují se mimo jiné kukátkem, trny proti vylomení a zesílenou konstrukcí. Prohlédnout si je můžete v nabídce společnosti Grimax stejně jako spousty dalších modelů.

Napsat komentář