Vše, co potřebujete vědět o oleji z černého kmínu

Nigella sativa je malá kvetoucí rostlina, na kterou byste narazili v jihozápadní Asii, na Středním východě ale i v jižní Evropě. V podstatě se jedná o keř produkující ovoce s malými černými semínky. Právě semínka jsou označována za černý kmín, z něhož se potom extrahuje olej. Používá se v tradiční medicíně více než dva tisíce let.

Podle dostupných studií může mít černý kmínový olej celou řadu přínosů pro zdraví, například se doporučuje u pacientů s astmatem. Černý kmín pomáhá i s regulací hmotnosti či hydratací vlasů a pokožky.

Vysoký obsah antioxidantů

Černý kmínový olej má vysoký obsah antioxidantů, tedy rostlinných sloučenin, jež pomáhají chránit buňky před volnými radikály. Pro zdraví jsou antioxidanty velice důležité, protože přispívají ke zmírnění zánětů a k ochraně před onemocněními, jako je Alzheimerova choroba.

Olej z černého kmínu je bohatý na thymochinon, jenž má silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Dokonce jeden výzkum ukazuje, že sloučenina může chránit mozek a pomáhat při léčbě určitých druhů rakoviny.

Hubnutí

I když přesný mechanismus není zcela objasněn, z výzkumů vyplývá, že černý kmín může snížit index tělesné hmotnosti u jedinců s obezitou, metabolickým syndromem anebo diabetem 2. typu.

Hydratace pokožky i vlasů

Černý kmínový olej je prospěšný také pro pokožku a vlasy. Černý kmín má antimikrobiální a protizánětlivé účinky, a tak pomáhá při akné, ekzému, suché pokožce a psoriáze. Pokud olej nanesete na vlasy, zajistíte tím jejich dostatečnou hydrataci.

Kupte si kapsle s obsahem černého kmínového oleje od značky WOLDO HEALTH. Jedná se o čistě přírodní produkt, jenž je vnímám i jako přírodní čisticí kúra. Slouží k detoxikaci, je nápomocen při nachlazení a zažívacích problémech. V potravinovém doplňku není cukr, lepek ani laktóza.

Napsat komentář