Užívání kyseliny hyaluronové: Proč je tak oblíbená?

Kyselina hyaluronová je známá především svou schopností hydratovat pokožku. Pokud ji však nepoužíváte správně, můžete nakonec skončit s ještě sušší pokožkou než předtím. Chcete zařadit kyselinu hyaluronovou do každodenní péče o pleť? V takovém případě si nejprve zjistěte něco o používání.

 

Pro lidské tělo není kyselina hyaluronová nic nového, protože si ji dokonce samo produkuje. Téměř polovina kyseliny hyaluronové se nachází právě v pokožce, dále pak v chrupavkách, kostech, šlachách, vazech a rtech. Dokáže zadržovat obrovské množství vody, a tím zajišťuje hydrataci. S přibývajícím věkem se však přirozená produkce kyseliny hyaluronové snižuje, a potom na scénu nastupují doplňky stravy a kosmetické přípravky.

 

Co všechno kyselina hyaluronová dělá?

V podstatě funguje jako polštář pro klouby, nicméně známá je hlavně ve spojení s pokožkou. V kosmetických přípravcích se používá kyselina hyaluronová jako zvhlčovadlo, respektive látka, která pomáhá pokožce zadržovat vodu. Pomáhá hydratovat vnější vrstvy pokožky, a tím jí dodává zdravější a mladistvý vzhled.

 

V neposlední řadě se užívání kyseliny hyaluronové doporučuje při hojení ran a poranění na pokožce. Působí také jako antioxidant, jenž chrání kůži před volnými radikály.

 

Jaké vedlejší účinky se mohou objevit?

Slovo kyselina sice může některé lidi vyděsit, ale nemusíte se ničeho obávat, protože kyselina hyaluronová je normální součástí lidského těla, a tak jsou alergické reakce opravdu velice vzácné. Pokud se objeví nějaké nežádoucí účinky, mohou vznikat důsledkem jiných složek v potravinovém doplňku, případně to může být způsobeno i příliš vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové.

 

Kyselina hyaluronová s aloe vera

Velice oblíbené je sérum s kyselinou hyaluronovou, aloe vera a kolagenem. Jedná se o kosmetický krém od značky WOLDO HEALTH, jenž se nanáší na vrásky i oční okolí. Pomáhá omlazovat pleť, je vhodné pro všechny typy pokožky a podporuje rovnováhu vlhkosti pokožky.

Napsat komentář