Víte, podle čeho vybírat šatní skříň? Prozradíme vám to

prostorná skříň

Šatní skříň se řadí mezi nábytek, který je nezbytný v každém interiéru. Asi nikdo si nedokáže své bydlení bez úložných prostor představit. V současné době existuje několik řešení uložení oděvů i jiných věcí, jež se v domácnosti běžně objevují. Nejmodernější jsou stavebně oddělené šatny. Toto řešení si ale lze dovolit jen u novostaveb, případně jsou nezbytné bourací práce. Za luxusní variantu jsou považovány vestavěné skříně. Zapomenout nelze ani na klasické šatní skříně. Ty lze dnes sehnat v mnoha variacích, a to včetně těch nejmodernějších. Nač si při výběru té správné dávat pozor? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Rozměry konkrétní místnosti

S těmi je zapotřebí stoprocentně počítat. Šatní skříně se totiž vyrábějí v různých rozměrech. Rozhodně se vyplatí zvolit takovou podobu, jež bude s ložnicí, předsíní nebo jinou místností dokonale korespondovat. Nezapomeňte ani na druh otevírání a zavírání. Z hlediska úspory místa se vyplatí moderní šatní skříň s posuvnými dveřmi. Právě u ní můžete počítat s prostorem před ní, který bude volný.

Materiál a design

V minulosti se počítal prakticky pokaždé se skříněmi vyrobenými z masivního dřeva. Jiný materiál nebyl k dispozici. Dnes je tomu jinak. Důkazem budiž MDF desky. Jedná se o dřevovláknité desky sloužící jako plnohodnotná náhrada masivu. Konstrukce je díky nim stejně pevná, nicméně ne tolik masivní. Tím pádem zbývá více prostoru pro uložení oděvů či jiných věcí. Vzhledově dokážou MDF desky dokonale imitovat jakékoli dřeviny včetně těch cizokrajných. Moc hezká je ale i bílá šatní skříň.

Efektivní praktické uspořádání interiéru skříně

Základem musí být samozřejmě šatní tyče. Nezapomínejte ani na police. Jestliže je lze přesunovat dle potřeby bez vrtání, máte vyhráno. Výborné jsou také úložné boxy a zásuvky. Pro uskladnění ponožek či spodního prádla není nic lepšího. Variabilita je u šatních skříní zkrátka velká. A to jsme ještě neuvedli zrcadlo, jež může být součástí dveří. Konečná volba je pouze na vás…

Napsat komentář