5 tipů na vychytávky do kuchyně, které určitě potřebujete

Dřez v moderní kuchyni

Znáte to. Spoustu věcí v životě vůbec nepotřebujete, dokud nezjistíte, že existují. Pak už nedokážete pochopit, jak jste bez nich vůbec celou dobu mohli fungovat? My vám pár takových chytrých pomocníků do kuchyně představíme.

Milujete pečení a vaření, baví vás tvořit pokrmy? Pak si následující vychytávky určitě zamilujete.

1. Pero pro zdobení kávy

Vždy jste si přáli dokázat uvařit takové latté jako v kavárně, tedy s obrázkem lístečků nebo srdíčkem? Není na tom nic složitého, když k tomu máte správné vybavení. Dekorační pero naplníte například mletou kávou, cukrem či kakaem a následně tvoříte obrázky. Nejen na kávě!

2. Forma na lívance do vaší pánve

Neděláte lívance zase tak často, abyste si kvůli tomu chtěli pořizovat speciální pánev? Mezi užitečné vychytávky do kuchyně patří silikonová forma na lívance, kterou jen položíte do vaší stávající pánve o průměru 23 cm. Dá se použít také na bramboráčky, vaječné omeletky nebo volská oka.

3. Forma pro vařená vajíčka bez loupání

Chutnají vám vařená vajíčka, avšak otravuje vás jejich zdlouhavé loupání? Udělejte to jinak. Vejce rozklepněte, vlijte do formy a teprve pak uvařte. Po uvaření ho z formy vyndáte a nemusíte loupat. Výhodou je, že do formy lze nalít i vaječnou směs obohacenou o bylinky, zeleninu, slaninu apod.

4. Domácí ledová tříšť pro děti

Velmi užitečné je také vše pro děti do kuchyně. Díky nejrůznějším pomocníkům splníte všechna dětská přání, například vytvoříte domácí tříšť. Do kelímku nalijete oblíbený nápoj, zmrzlý ho pomačkáte a ledová tříšť je na světě. V kelímku se dají připravovat rovněž mléčný koktejl, ledová káva či ledové alkoholické nápoje.

5. Kráječ zeleniny s různými nástavci

Vytvářejte i vy pokrmy, které jsou hodné vyfotografování na Instagram! S dobrým kráječem s různými nástavci nakrájíte zeleninu na plátky, tenké nudličky nebo jiné esteticky povedené tvary. Dejte sbohem obyčejnému struhadlu!

A kde tohle všechno sehnat? Hezky na jednom místě v e-shopu https://www.pepovasleva.cz/.